Na trati z Bratislava – Komárno jazdia poschodové vozne

Dvojposchodové vozne na vybrané vlakové spoje na trase z Bratislavy do Komárna a späť nasadil od pondelka 16. septembra vlakový dopravca RegioJet, ktorý tam na objednávku Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR prevádzkuje regionálne vlakové spoje.

Zvýši sa tak prepravná kapacita na tejto jednokoľajnej trati. Súpravy zostavené z poschodových vozňov zvýšia prepravnú kapacitu najvyťaženejších spojov jazdiacich v rannej a popoludňajšej špičke. „Kým dôjde k zvýšeniu priepustnosti trate do Komárna, je nasadenie poschodových vozňov jediná možnosť, ako ďalej zvyšovať kapacitu spojov, ktoré už dnes v špičke jazdia v 20-minútových intervaloch,“ konštatoval dopravca.

Moderné vozne pre prímestskú dopravu zakúpil RegioJet od nemeckých dráh DB Regio. Predtým jazdili v okolí bavorskej metropoly Mníchov. Nasadenie poschodových vozňov nadväzuje na prvú fázu posilnenia kapacít vlakov, ktoré dopravca spolu s MDV SR realizoval od 18. februára. Na vybrané spoje na trase Bratislava – Komárno a späť vtedy nasadil klasickú súpravu, zostavenú z rýchlikových vozňov RegioJet.

Dopravca konštatuje, že za prvý polrok tu jeho vlaky prepravili 2,3 milióna cestujúcich, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka o 50 % viac. Hlavnými dôvodmi sú rast počtu obyvateľov v nových rezidenčných oblastiach v obciach Žitného ostrova a vstup RegioJet-u do integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *