Dezinfekcia ozónom – rýchlo, bezpečne, lacno

Ozón je bezfarebný plyn, ktorý býva označovaný aj ako „aktívny kyslík“. Má veľkú oxidačnú účinnosť a je jedným z najsilnejších sterilizátorov na svete. Dá sa povedať, že je asi päťdesiatkrát účinnejší ako chlór.

Ozón je veľmi nestabilný, z tohto dôvodu sa nedá skladovať, ale vyrába sa priamo na mieste aplikovania, zariadením nazývaným generátor ozónu – ozonátor (resp. ozonizér)

Ozón dokáže odstrániť množstvo škodlivých vírusov, plesní či baktérií, s účinnosťou až 99,99 %. Poradí si so zápachom od cigaretového dymu, zápachom od varenia, vyprážania a podobne. Odstraňuje zápach po farbách, riedidlách, maľovaní. Zároveň efektívne ničí alergény a likviduje roztoče, hmyz, blchy či vši. Treba však povedať, že ozón nie je zázračná látka, ktorá mechanicky odstráni špinu a prach, takýto priestor je vhodné povysávať, resp. poumývať pred aplikáciou.

Ozón je prírodná látka, ktorá sa bežne nachádza v ovzduší, avšak v minimálnych koncentráciách. Použitie je absolútne bezpečné, ak sa realizuje zaškolenou osobou. Navyše ozón sa po cca 30 minútach začína sám rozpadať späť na kyslík. Ozón sa tiež používa v zdravotníctve na sterilizáciu, tiež na dezinfekciu pitnej vody, alebo na ošetrenie potravín určených na bežnú konzumáciu.

Pre bližšie informácie, prípadne objednanie čistenia, volajte

0903 649 238

FOTO: Obrázok od Peter H z Pixabay