Spoločnosť DB Schenker rozširuje svoj terminál v Rudnej pri Prahe

Globálny poskytovateľ logistických riešení DB Schenker rozširuje kapacity vo svojom termináli v Rudnej pri Prahe. Pred deviatimi rokmi tam otvoril administratívnu budovu a sklad, ktorý dodnes patrí k jeho najväčším cross-dock terminálom v ČR, teraz jeho kapacitu navýši o ďalších 50 %.

Nová časť terminálu má 4 421 m2 a je koncipovaná tak, aby umožnila rôzne spôsoby využitia. Primárne je určená pre cross-dockové operácie, ale v závislosti na požiadavkách trhu v nej bude možné rýchlo začať realizovať aj tzv. projekty s pridanou hodnotou.

„Našou dlhodobou stratégiou je udržateľný rast, efektivita a flexibilita poskytovaných služieb. Toto plánované rozšírenie o ďalšie priestory na našej centrále v Rudnej pri Prahe nám okrem iného umožní realizovať nové zákazky väčšieho rozsahu, ktoré by sme inak museli obsluhovať z viacerých miest,“ vysvetlil riaditeľ spoločnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Oba sklady budú v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ponúknu celý rad prepravných a logistických služieb. Súčasťou komplexu je už teraz popri colnom sklade aj dedikovaný sklad pre nebezpečné a horľavé látky (ADR). Celkovo má sklad vďaka množstvu najmodernejších elektronických prvkov vysokú úroveň bezpečnosti práce ako pre zamestnancov, tak aj pre externých partnerov, napríklad vodičov kamiónov.

Prívetivý k zamestnancom i prírode

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili predovšetkým existujúci zamestnanci, čoskoro by ich rady mali rozšíriť ďalší. Aktuálne bude DB Schenker v tejto lokalite aj vďaka ďalšiemu plánovanému rozvoju ponúkať desiatky nových pracovných pozícií. Nová budova je prepojená s existujúcim terminálom, ale zázemie bude mať svoje vlastné, a to vrátane kancelárií. Pre skladníkov tu vybudovali nové šatne a sprchy, zvonku pribudli nové parkovacie miesta. V pláne je rozšírenie nabíjacieho zázemia pre osobné a nákladné vozidlá, čo je jasný signál o podpore elektromobility.

Budova spĺňa certifikáciu TAPA A. Už pôvodný terminál aj kancelárska časť, do ktorých sa spoločnosť sťahovala pred 9 rokmi, vynikali udržateľnými prvkami ako nižšia energetická náročnosť, šetrnejšia spotreba vody a inteligentné ovládanie svetiel. „V súvislosti s našou energetickou šetrnosťou tu plánujeme dostavbu menšej fotovoltaickej elektrárne s kapacitou pre vlastnú potrebu. Chceme byť pri nepredvídateľných výkyvoch v cenách elektrickej energie aspoň čiastočne sebestační, a mať tak v dnešnej dobe aj naše služby cenovo viac konkurencieschopné,“ povedal k ďalším plánom Tomáš Holomoucký.

V areáli má DB Schenker tiež vlastnú CNG plniacu stanicu. Alternatívne palivo poháňa predovšetkým nákladné vozidlá pre mestskú logistiku a taktiež podstatnú časť flotily osobných vozidiel. Testuje sa tu aj kamión na LNG.