Skupina Rhenus plánuje aktivity v Kazachstane

Skupina Rhenus plánuje rozšíriť svoje aktivity v Kazachstane. V priemyselnom meste Karaganda bude zriadené ústredie a kontajnerové prekladisko. Týmto krokom sa nemecké logistické spoločnosti chcú zapojiť do rastúcich objemov železničnej nákladnej dopravy na novej hodvábnej ceste a prispievať k nim.

Poskytovateľ logistických služieb Rhenus bol doteraz zastúpený so svojou dcérskou spoločnosťou Rhenus Intermodal Systems, špecialistom na celosvetovú logistiku kontajnerov, v hlavnom meste Nur-Sultan. Karaganda je s približne 500.000 obyvateľmi štvrtým najväčším mestom v Kazachstane a je obzvlášť dôležitá pre uhoľný, železiarsky, oceliarsky a cementársky priemysel.

Dopravná infraštruktúra v Kazachstane sa ako centrum iniciatívy pre Novú hodvábnu cestu a cestnú dopravu (BRI) značne modernizovala. Spojenia medzi čínskou provinciou Jiangsu a Rotterdamom v Holandsku a koridorom Xinjiang, Irán a Turecko sú obzvlášť dôležité. Viac ako polovica všetkých nákladných vlakov medzi Čínou a Európou prechádza Kazachstanom, najväčšou vnútrozemskou krajinou na svete, argumentoval manažment Rhenus Group.

„Kazachstan je pre Čínu druhou najdôležitejšou dovoznou a vývoznou krajinou. Ako tranzitná krajina medzi východom a západom je geograficky výhodná. Nemecké spoločnosti, napríklad skupina Rhenus, môžu prispieť k zvyšovaniu objemu tovaru prostredníctvom svojich vlastných logistických stredísk v krajine,“ uviedol Michael Viefers, člen predstavenstva spoločnosti Rhenus.