Prvý nízkoemisný terminál DB Schenker v Nórsku

Popredný svetový poskytovateľ logistických služieb DB Schenker otvoril svoje prvé nízkouhlíkové centrum pre distribúciu zásielok v nórskom Osle. Získal za neho ocenenie NHO Logistics and Transport ‘s Environmental Award.

Centrálny terminál obmedzuje emisie CO2 v mestskom doručovaní až o 80 % vďaka použitiu elektromobilov a elektrobicyklov. Oslo City hub je súčasťou tzv. Elektrického mesta, mestskej časti Osla zameranej na aktivity spojené s titulom Európskeho zeleného mesta na rok 2020.

DB Schenker chce dosiahnuť nulové emisie pre mestské doručovanie v Nórsku do konca roka 2020. Projekt Oslo City Hub je prvou zastávkou na ceste k dosiahnutiu tohto cieľa. „Digitalizácia a udržateľné riešenia budú v budúcnosti kľúčové faktory pre konkurencieschopnosť na logistickom trhu. V DB Schenker sme na túto budúcnosť už pripravení,“ hovorí Jochen Thewes, CEO DB Schenker.

Oslo City Hub sa nachádza v štvrti Filipstadkaia v centre Osla. Budova s rozlohou 457 m2 je postavená z prepravných kontajnerov a je uspôsobená tak, aby umožnila efektívnu manipuláciu s tovarom, ktoré budú doručovať elektrické automobily a elektrobicykle.

Cena, ktorú Nórska obchodná komora odovzdala zástupcom DB Schenker na tohtoročnej výstave Transport & Logistics 2019, uznáva každodenné úsilie logistické spoločnosti obmedziť emisie pri distribúcii tovaru v meste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *