Doležal riešil zlepšenie komfortu na južnej trase

Minister dopravy Andrej Doležal absolvoval v piatok pracovnú cestu vlakom južnou trasou Bratislava – Zvolen – Košice. S vedením železníc riešil aj možnosti zlepšenia komfortu cestujúcich južnou trasou, napríklad formou zavedenia občerstvenia.

Doležal v rámci pracovnej cesty diskutoval so všetkými tromi riaditeľmi železničných firiem, teda so šéfom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a ZSSK Cargo. „Spoločne sa zaoberali možnými riešeniami aktuálneho stavu slovenských železníc a plánmi, ktoré nás na železniciach čakajú,“ ozrejmil odbor komunikácie MDV.

Minister a generálni riaditelia sa zhodli, že železnice sú prioritou v doprave aj v súvislosti s plánom obnovy, v ktorom EÚ vyžaduje takzvané zelené riešenia. Riaditelia ZSSK aj ŽSR Doležalovi prisľúbili, že južný úsek skvalitnia. „Chceme zvýšiť komfort cestovania, priniesť občerstvenie, prípadne nejaké špeciálne vozne pre deti a podobne. Určite budeme infraštruktúru aj vozový park modernizovať,“ priblížil na sociálnej sieti.

 Spoločne s ministrom sa vlakom na trase Bratislava – Zvolen – Košice previezol aj predseda strany SPOLU Juraj Hipš. Táto trať podľa neho trpí viacerými nedostatkami. „Aj napriek tomu, že bol vo vlaku pán minister, išli sme ako vždy. Meškali sme pol hodinu, stáli sme v poli a mali zabalenú desiatu. Káva žiadna,“ skonštatoval Hipš, ktorý ocenil, že to nebola zinscenovaná propagačná jazda. Podľa neho za zlý stav železníc nemôže nový minister. Očakáva však, že ministerstvo predloží reálny plán, ako veci zlepšiť.

Zdroj: TASR

Foto: TouchIT