cargo-partner posiela ucelený vlak z Linzu do Qingdaa

Spoločnosť cargo-partner zorganizovala pre medzinárodného výrobcu vlákien vlak z rakúskeho Linzu do čínskeho Qingdaa. Ucelený vlak pozostáva zo 46 štyridsaťstopových kontajnerov naložených vláknami vyrobenými z obnoviteľných surovín. Zásielka vyrazila na cestu po „Železnej hodvábnej ceste“ v piatok 9. októbra a do cieľovej stanice v čínskom Xi’ane má doraziť za 16 dní.

Lenzing aj cargo-partner sa spoliehajú na železničnú dopravu po Novej hodvábnej ceste ako na ekologickú, rýchlu a nákladovo efektívnu alternatívu k leteckej a námornej preprave. Po tom, čo spoločnosť Lenzing koncom augusta poslala prvý vlak z Viedne do Šanghaja, je spoločnosť cargo-partner poverená organizáciou prepravy vlaku z Linzu do Qingdaa. Ucelený vlak pozostáva z celkom 46 štyridsaťstopových kontajnerov naložených vláknami TENCEL™, z ktorých 28 bolo naložených v meste Lenzing a ďalších 18 v obci Heiligenkreuz. Po naložení bol tovar ťahačom prevezený na najbližší železničný terminál. Po príchode kontajnerov do cieľového terminálu v Xi’ane budú kamiónmi doručené do Qingdaa.

Na slávnostnom vypravení vlaku z kontajnerového terminálu v Linzi sa zúčastnili významní predstavitelia štátnej správy vrátane Mag. Thomasa Stelzera, guvernéra Horného Rakúska, Klausa Lugera, starostu Linzu, ako aj Josefine Dieser, vedúcej divízie špedície a logistiky Hornorakúskej obchodnej komory. Marco Schlimpert, Senior Viceprezident pre Európu & Ameriku v spoločnosti Lenzing AG a Mag. Stefan Krauter, Generálny riaditeľ spoločnosti cargo-partner, sa spolu so zástupcami zúčastnených poskytovateľov železničných služieb a generálnym riaditeľom spoločnosti Linz AG, DI Erichom Haiderom, MBA, osobne uistili o profesionálnom zvládnutí premiérovej prepravy.

(zľava doprava): Stefan Krauter, CEO cargo-partner; Klaus Luger, starosta Linzu; Mag. Thomas Stelzer, guvernér Horného Rakúska; Marco Schlimpert, Senior Viceprezident pre Európu a Ameriku Lenzing.

Na neskoršej tlačovej konferencii vyzdvihol Stefan Krauter, vlastník a CEO spoločnosti cargo-partner, dobrú spoluprácu s výrobcom vlákien: „cargo-partner a Lenzing AG úspešne spolupracujú už viac ako 10 rokov, najmä v oblasti námornej dopravy. Keď nás nedávno oslovil Lenzing z dôvodu krátkodobého zvýšenia dopytu z Číny a požiadal o spoľahlivú alternatívu prepravy po Železnej hodvábnej ceste, náš skúsený tím okamžite začal organizovať tento vlak.“

Marco Schlimpert (Lenzing) tiež zdôraznil úspešnú spoluprácu týchto dvoch spoločností a vysvetlil čo ich k nej viedlo: „Vzhľadom na vysoký dopyt čínskych značiek a maloobchodných predajcov po vláknach vyrábaných trvalo udržateľným spôsobom, dodávame vlákna Lyocell a Modal pod značkou TENCEL™ priamo našim zákazníkom v Číne po železnici. To nám umožňuje prepravu nášho tovaru ekologickým spôsobom a navyše to zaisťuje, že sa tovar dostane k našim zákazníkom v Číne dvakrát rýchlejšie ako po obvyklej námornej trase.“

„Tento jedinečný projekt je nielen dôkazom exportnej sily Horného Rakúska, ale najmä environmentálnych záväzkov a klimatických inovácií miestneho priemyslu. Dúfame, že ochrana ovzdušia a označenie „Vyrobené v Hornom Rakúsku“ sa v budúcnosti stanú neoddeliteľnými pojmami. Dnes sme urobili výrazný krok týmto smerom.“ zdôraznil guvernér Horného Rakúska, Thomas Stelzer.

Viac ako 10 rokov úspešnej spolupráce s Lenzing

Lenzing Group je globálna spoločnosť so sídlom v Rakúsku, ktorá sa stará o ekologicky zodpovednú výrobu špeciálnych vlákien z dreva, ako obnoviteľnej suroviny. Vďaka svojim inovatívnym produktom a technologickým riešeniam je Lenzing partnerom výrobcov textilu a netkaných textílií po celom svete a motorom mnohých nových vývojových trendov. Vysoko kvalitné vlákna tvoria základ pre rôzne textilné a netkané textílie, od elegantného dámskeho vrchného odevu až po všestranné rifle a funkčné športové oblečenie. Vďaka svojej vysokej úrovni kvality, biologickej odbúrateľnosti a kompostovateľnosti sú vlákna Lenzing veľmi vhodné aj pre hygienické výrobky a poľnohospodárske účely.

Spoločnosti Lenzing a cargo-partner spája úzka a plodná spolupráca, ktorá sa už viac ako desať rokov odráža v intermodálnej realizácii medzinárodných námorných prepráv. Patrí sem flexibilná a spoľahlivá manipulácia s prepravami výrobcov vlákien z rakúskych závodov v Lenzingu a Heiligenkreuz, ako aj z výrobného závodu v Paskove v Českej republike. Pri riešení súčasnej železničnej prepravy spoločnosť cargo-partner opäť dokázala svoju všestrannosť v poskytovaní na mieru šitých riešení pre svojich zákazníkov.

FOTO: Erwin Berghammer