Významná dohoda spoločností GTAT a GWC

GT Advanced Technologies (GTAT) a GlobalWafers Co., Ltd. (GWC) uzavreli dlhodobú dohodu, na základe ktorej sa odborné znalosti oboch spoločností spoja, aby vytvorili nový zdroj dodávok karbidu kremíka. GWC, jeden z popredných svetových výrobcov polovodičových doštičiek, teraz k svojej ponuke pridá produkciu karbidu kremíka.

Pretože sa odvetvie elektrických vozidiel a energetická elektronika presúvajú z kremíka na karbid kremíka, GTAT a GWC spájajú svoje schopnosti, aby zvýšili ponuku a zároveň znížili náklady na tento vysoko výkonný substrátový materiál. Je to odvážny a progresívny krok, ktorý vítajú rozširujúce sa trhy elektrických vozidiel.

“Základné výhody karbidu kremíka sú dobre známe a dopyt po ňom je vysoký, ale je ťažké ho vyrobiť. Vďaka nášmu know-how o raste kryštálov a schopnosti zvládnuť tento komplexný proces, môžeme pozitívne ovplyvniť priemysel výroby oblátok z karbidu kremíka, čo umožní významné zníženie nákladov na výrobu tohto vysoko hodnotného materiálu,“ uviedol Greg Knight, prezident a generálny riaditeľ GTAT.

Dohoda s GWC predstavuje významný pokrok pre obe spoločnosti. Pre spoločnosť GTAT predstavuje úspešné dokončenie osemnásťmesačného prechodu z predaja zariadenia na poskytovanie pokrokových materiálov. GWC, využívajúca dodávky karbidu kremíka od spoločnosti GTAT, môže teraz aplikovať roky vývoja zložitých procesov a okamžite sa stať špičkovým dodávateľom dosštičiek SiC. „Energetický priemysel potrebuje také dohody o dodávkach, aké sme uzavreli so spoločnosťou GWC. Sme veľmi radi, že sa to stalo skutočnosťou,“ uzavrel Greg Knight.

Doris Hsu, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka GWC, vidí túto dlhodobú dohodu s GTAT podobne. „Spojenie príslušných technických silných stránok našich spoločností bude prínosom pre odvetvia s vysokým rastom.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *