UniCarriers je víťazom IFOY za vozík TX3

Trojkolesový elektrický vyvažovací vozík TX3 od UniCarriers získal prvé miesto v kategórii Counter Balanced Truck na tohtoročnej medzinárodnej súťaži Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) Award. Po rozsiahlych praktických testoch a prísnom verdiktu poroty IFOY 27 medzinárodných novinárov porazil TX3 svoju konkurenciu. Vďaka tomu je TX3 druhým vysokozdvižným vozíkom od UniCarriers, ktorý získal prestížne ocenenie intralogistiky.

Optimalizovaná viditeľnosť, vynikajúce elektrické riadenie a množstvo dobre premyslených detailov – takéto závery predpovedali testeri, čo neskôr potvrdila odborná porota IFOY. Porota zložená zo skúsených novinárov z celého sveta, bola úplne presvedčená o kvalitách TX3 a jeho ergonomických a bezpečnostných prvkoch. „Sme veľmi radi, že náš TX3 zaujal IFOY testerov a porotu. Opäť to dokazuje, že naše zameranie na ergonómiu a bezpečnosť presvedčilo európsky trh priemyselných vozidiel, “ konštatoval Jonas Tornerefelt, výkonný viceprezident Sales & Marketing v UniCarriers Europe. Spoločnosť UniCarriers už v roku 2015 získala cenu IFOY Award s otočným vozíkom TERGO URS. V kategórii skladových zariadení prevládal hybrid úzkoprúdových a diaľkových vozíkov.

Ergonomické vlastnosti a vynikajúca viditeľnosť presvedčili porotu

Sortiment TX3 zahŕňa vysokozdvižné vozíky s nosnosťou 1,25 až 2 tony a s výškou zdvihu až 7 metrov. V marci podrobili IFOY testeri a jeho konkurenti vozík sérii praktických testov. Hodnotili predovšetkým inovatívnosť. Ergonomické vlastnosti modelu TX3 boli obzvlášť pozoruhodné. Podľa výsledkov skúšok môžu mať pozitívny vplyv na zdravie vodičov počas nepretržitej prevádzky, čo zdôrazňuje dlhodobý princíp manažmentu UniCarriers, že vodič je v centre pozornosti.

Víťazný vozík TX3.

V oblasti bezpečnosti testeri vyzdvihli najmä okná na prednom paneli. V súčasnosti sú na trhu jedinečné. Prostredníctvom nich UniCarriers zlepšil viditeľnosť hrotov vidlíc a predných rohov nákladu pre presnú a bezpečnú manipuláciu s tovarom. Celá konštrukcia podvozku a stožiara je založená na koncepcii UniCarriers ProVision, ktorá poskytuje 360-stupňový panoramatický výhľad pri jazde.

Podľa IFOY testerov je TX3 pohodlný, bezpečný a ľahko ovládateľný. Zásluhu na tom majú ďalšie detaily – nízky vstupný krok a automatická celoelektrická brzda. Skúšobný protokol v skratke uvádza: „veľmi dobre konštruovaný. TX3 už získal cenu Red Dot Design Award 2018 za špeciálnu kombináciu dizajnu a funkčnosti. S cenou IFOY Award 2019 pokračuje vo svojom úspechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *