Spoločnosť UPS investuje do firmy TuSimple

Spoločnosť UPS oznámila, že jej skupina rizikového kapitálu, spoločnosť UPS Ventures, investovala menšinu do autonómnej riadiacej spoločnosti TuSimple a kúpila jej prepravné služby. Obidve spoločnosti spoločne testujú ťahače s vlastným pohonom na trase v Arizone, aby zistili a určili, či vozidlá môžu zlepšiť služby a efektívnosť v sieti UPS.

Práca s autonómnou riadiacou spoločnosťou TuSimple sa začala s cieľom pomôcť spoločnosti UPS lepšie porozumieť požiadavkám na autonómnu prepravu tovaru 4. stupňa vo svojej sieti, čo znamená, že palubný počítač vozidla je stále v úplnej kontrole a vylučuje manuálny zásah. Počas prebiehajúcich testov spoločnosť UPS poskytovala pre spoločnosť TuSimple nákladnú dopravu tovaru medzi Phoenixom a Tucsonom v Arizone. TuSimple a UPS monitorujú vzdialenosť a čas, počas ktorého nákladné vozidlá cestujú autonómne.

Testy UPS v spolupráci s TuSimple sú súčasťou pokročilého hodnotenia technológie pre vozidlá v globálnej inteligentnej logistickej sieti UPS. Spoločnosť UPS investuje do technológie internetu vecí, umelej inteligencie a pokročilej analýzy s cieľom znížiť spotrebu paliva a zlepšiť služby zákazníkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *