Raben integruje inovatívne ťahače Mercedes Actros

Bezpečnosť cestnej premávky je pre spoločnosť Raben Group prvoradá, preto si opäť vybrala spoločnosť Mercedes-Benz za svojho partnera. V sídle firmy Mercedes-Benz Trucks Warszawa dostal 1. októbra najväčší poľský logistický operátor najnovší model Actrosu vybavený kamerami MirrorCam a Blind Spot Assist. Flotila spoločnosti Raben bude mať ďalších desať takýchto ťahačov. Umožnia jazdu ešte hospodárnejším a predovšetkým mimoriadne bezpečným spôsobom.

Raben Group a Mercedes-Benz Trucks Polska nadviazali dlhodobú a plodnú spoluprácu. Dôkazom je skutočnosť, že čoskoro bude Raben vo vozovom parku používať takmer 450 ťahačov Mercedes Actros, vrátane najnovších akvizícií.

Nové nákladné vozidlá Mercedes Actros sú vybavené motormi OM 471 najnovšej generácie s výkonom 330 kw, krútiacim momentom 2200 Nm a systémom Predictive Powertrain Control. Vynikajú nielen špičkovým výkonom, ale aj pokrokovým bezpečnostným systémom. Štandardné vybavenie zahŕňa elektronický program stability, asistenciu v jazdnom pruhu, asistencia pri pozorovaní a predné svetlá Follow-me-Home.

Vozidlá disponujú systémom Active Brake Assist 5 a Active Drive Assist, ktoré zvyšujú jazdný komfort a bezpečnosť. Okrem toho môže vodič pri jazde využívať systém rozpoznávania dopravných značiek Blind Spot Assist, systém asistent na stabilizáciu prívesu a automatický diaľkový lúč s osvetlením v zákrute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *