Protipovodňové vrecia na ochranu skladov

Klimatická zmena so sebou prináša čoraz teplejšie letné dni a intenzívnejšie búrky. S nimi prichádzajú aj prívalové dažde, ktoré dokážu napáchať nemalé škody. PEWAS Flood superabsorbčné vrecia sú unikátnym riešením ochrany majetku pre záplavové oblasti.

Nižšia časová náročnosť, okamžitá pripravenosť na použitie, nižšie priestorové nároky na ich skladovanie a jednoduchá manipulácia z nich robia omnoho efektívnejšiu alternatívu konvenčných pieskových vriec. PEWAS Flood sú naplnené špeciálne vyvinutým absorbentom, ktorý vodu pri kontakte absorbuje do svojich vnútorných štruktúr a neprepustí von ani pod väčším tlakom.

Absorpčné protipovodňové vrece je pripravené na použitie v priebehu 5 minút, čo umožňuje vytvorenie účinnej bariéry pred prívalovou vodou v pomerne krátkom čase.

Protipovodňové vrecia obsahujú vysoko účinný superabsorpčný polymér. Ten dokáže na jednotku svojej hmotnosti viazať stonásobky hmotnosti vody. Suché vrece naplnené superabsorbentom, ktoré má hmotnosť 150 gramov, nasaje až 15 litrov vody a vytvorí zábranu ako jutové vrece naplnené pieskom.

Porovnanie s klasickými vrecami plnenými pieskom – jutové vrece je ťažké, náročné na manipuláciu,  veľmi zle sa plní pieskom, je potrebné ho zaviazať, pri povodni preniesť od miesta, kde je piesok, na miesto použitia. Týmto je značne obmedzená ich okamžitá nasaditeľnosť v prípade kritickej situácie. Taktiež náklady na nákup, skladovanie, dopravu piesku a jutových vriec sú pomerne vysoké.

Obstarávacie náklady superabsorpčných vriec sú na prvý pohľad vyššie, no ich využitie prináša so sebou viacero výhod:  okamžitá pripravenosť na použitie v prípade núdze (nie je potrebná preprava piesku a jeho náročné plnenie do vriec), nízke nároky na skladovanie (vďaka menšiemu objemu), ľahká manipulovateľnosť a dlhá doba skladovania (10 rokov).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *