P&O Ferrymasters rozvíja cross-dockové aktivity

Spoločnosť P&O Ferrymasters sa ako prvý nájomca nasťahovala do priestorov nového distribučného centra s plochou 21.460 m2, čo jej umožní uspokojiť zvýšený dopyt po cross-dockových aktivitách na London Gateway. Podpísanie 5-ročného prenájmu v novom zariadení LG231 umožní spoločnosti P&O budovať stratégiu distribučného centra zameranú na prístavy a trhy. Nadväzuje na otvorenie nového distribučného centra v Rotterdame v roku 2019 a dopĺňa vývoj skupiny P&O v Tilbury v činnostiach zameraných viac na kontinentálnu prekládku a prepravu tovarov.

Distribučné centrum LG231 sa nachádza vedľa DP World London Gateway Port, ktorý ponúka jedinečnú multimodálnu integráciu. Je to prvé zariadenie spoločnosti Ferrymasters v Spojenom kráľovstve, ktoré podporuje dovoz aj vývoz.

Inteligentné logistické riešenia spoločnosti DP World a špičková technológia umožňujú spoločnosti P&O Ferrymasters optimalizovať stratégiu distribučného centra zameranú na trh. „Londýnska brána“ sa nachádza iba 10 míľ od diaľnice M25 a 25 míľ od centra Londýna. Poskytuje prístup k jednému z najväčších európskych spotrebiteľských trhov.

S najmodernejšími prístavnými a železničnými terminálmi, susediacimi s logistickým parkom, umožňuje London Gateway systém dodávateľského reťazca, ktorý je rýchlejší, ekologickejší a udržateľnejší. Distribučné centrum je vynikajúcim produktom BREEAM s ratingom EPC „A“ a je akreditované spoločnosťou Planet Mark, čo zaručuje ďalšiu udržateľnú prevádzku v budúcnosti.

Distribučné centrum má vnútornú výšku 12,5 metra, 28 nakladacích mostíkov a štyri prístupové nakladacie dvere. K dispozícii sú regály, zariadenia na sypké materiály a mokré lepenie s plným systémom riadenia skladov. V ponuke je aj výber z celej palety na vychystávanie kusov a vykladanie kontajnerov v dokoch.

Zariadenie sa zameriava predovšetkým na potravinársky a nápojový priemysel a priemysel FMGC, je však vhodné pre akýkoľvek vertikálny priemysel. Logistické centrum poskytuje prevádzkovú flexibilitu a kapacitu, ktorú zákazníci potrebujú na zabezpečenie ich dodávateľských reťazcov s priamym prístupom k centrálnemu uzlu spájajúcim železnicu, cestu a more.

Foto: Lectura Press