PLS sa v USA stará o trakčnú silu nákladných lokomotív

Značný podiel na preprave uhlia, železnej rudy, kvapalných i sypkých komodít vykonáva v USA, v Kanade a v Austrálii nákladná železničná doprava. Súpravu vagónov, ktorá býva oveľa dlhšia ako v Európe, ťahajú obrovské a vysoko výkonné dieselové lokomotívy.   

Spoločnosť PowerRail Locomotive Services (PLS) preto v roku 2014 rozšírila svoju činnosť  na podporu nákladnej železničnej dopravy zakúpením zariadenia na opravu lokomotív v meste Monroe v štáte Georgia.

V súčasnej ekonomickej situácii sa totiž čoraz viac zákazníkov rozhoduje pre modernizáciu alebo pre generálne opravy než pre nákup nových lokomotív. „V ponuke máme ľahké a generálne opravy, ako aj modernizáciu vybavenia. Sme etablovaný predajca a dôveryhodný servisný partner, aj preto sa mnoho našich zákazníkov obracia na nás s požiadavkou na prestavbu lokomotívy,“ uviedol Adam Earnheart, generálny riaditeľ spoločnosti PLS. 

Každý rušeň privezený do závodu prechádza podrobnou prehliadkou so správami o uskutočnených výmenách komponentov. Program obnovy v PLS zahŕňa kompletné generálne opravy komponentov motora, elektrických rotačných zariadení, výmeny tepla, vzduchových produktov, servisné práce s nápravami a ďalšie činnosti.

PLS je tiež globálnym dodávateľom servisných prác s pobočkami v Európe a Austrálii. Firemné kancelárie a hlavné distribučné centrum PowerRail, ktoré boli pôvodne založené v roku 2003 vo Wilke-Barre v Pensylvánii, sa v súčasnosti nachádzajú v meste Duryea.

Foto: PLS