PKP CARGO nakupuje ďalšie lokomotívy Vectron

PKP CARGO, najväčší prevádzkovateľ železničnej nákladnej dopravy v Poľsku a druhý v Európe, sa rozhodol využiť možnosť zakúpiť päť viacsystémových lokomotív Vectron. Hodnota podpísanej zmluvy spolu s jej údržbou je takmer 112 miliónov poľský zlotých (vyše 26 mil. €). Lokomotívy sa budú používať na medzinárodných trasách v severojužnom koridore. Prvé lokomotívy budú odovzdané PKP CARGO v polovici roka.

Moderné lokomotívy Vectron MS pre nákladnú dopravu majú kapacitu 6,4 MW, majú maximálnu rýchlosť 160 km/h a sú vybavené systémom ETCS. Sú schválené pre Poľsko, Nemecko, Rakúsko, Českú republiku, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko, pričom vozidlá platformy Vectron dokáže prevádzkovať až 18 európskych krajín. V septembri 2015 kúpila PKP CARGO 15 lokomotív Vectron MS s právom na nákup ďalších 5 vozidiel. V januári tohto roku spoločnosť sa rozhodla využiť túto rozšírenú možnosť.

„Sme radi, že produkt splnil očakávania a zákazník sa rozhodol rozšíriť svoju flotilu. Vectrony sú najmodernejšie na európskom trhu, univerzálne lokomotívy s modulárnym dizajnom, ktoré umožňujú ľahkú adaptáciu na požiadavky na používanie a jazdné vlastnosti v rôznych krajinách. Vďaka nim môže spoločnosť PKP CARGO určite získať konkurenčnú výhodu nielen v Poľsku, ale aj v celej Európe,“ povedal Krzysztof Celiňski, prezident spoločnosti Siemens Mobility.

„Pri nákupe multisystémových lokomotív Vectron implementujeme stratégiu rozvoja skupiny PKP CARGO, ktorej jedným z cieľov je získať pozíciu lídra na trhu Tricity, prostredníctvom ktorého prebieha európsky koridor sever-juh. Tento nákup je tiež odpoveďou na potreby trhu a rýchlo rastúcej intermodálnej dopravy, medziročné tempo rastu v posledných rokoch bolo vždy dvojciferné,“ poznamenal Czeslaw Warsewicz, prezident spoločnosti PKP Cargo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *