Operátor CargoBeamer neustále spája body vo svojej sieti

Logistický operátor CargoBeamer má v pláne ďalšie železničné nákladné spojenie. Tentoraz spojí svoj nemecký uzol v Kaldenkirchene s Perpignanom, dôležitou križovatkou na francúzsko-španielskych hraniciach. Nová služba sa spustí 10. januára 2022 a ponúka tri spiatočné jazdy týždenne.

Služba si zachová rovnaký profil ako ostatné operácie ponúkané spoločnosťou CargoBeamer. Bude vhodná pre všetky druhy návesov, kontajnerov, prívesov P400, chladiarenských a cisternových prívesov. Na trase Kaldenkirchen – Perpignan bude CargoBeamer spolupracovať s DB Cargo France, ktorá zabezpečí trakciu. V sieti CargoBeamer ide už o šiestu železničnú linku.

Ďalšie vlaky vo februári

Trojtýždňový spiatočný jazdný plán bude trvať iba jeden mesiac. Spoločnosť totiž plánuje zvýšiť frekvenciu služby v polovici februára, odkedy budú vlaky medzi Kaldenkirchenom a Perpignanom premávať päťkrát týždenne v oboch smeroch.

Najnovší krok spoločnosti CargoBeamer svedčí o výraznej snahe posilniť prepojenie medzi jej centrami. Spoločnosť otvorila pred niekoľkými mesiacmi svoj nový terminál vo francúzskom Calais a odvtedy do svojej siete pridáva nové služby. Medzi nimi sú spojenia medzi Calais a Domodossola, Calais-Perpignan a spojenie z Calais do Ashfordu vo Veľkej Británii cez tunel pod Lamanšským prielivom.

„V tomto roku sme značne rozšírili našu sieť. Sme radi, že môžeme zákazníkom ponúknuť ďalšiu atraktívnu linku od januára 2022. Rozšírením služieb v Perpignane obsluhujeme trh na juhu Francúzska a mierime smerom k severnému Španielsku so silným dopravným regiónom v okolí Barcelony. Okrem toho je pridanie ďalšej trasy tiež dôležitým krokom pre lokalitu Kaldenkirchen, kde plánujeme čoskoro začať s výstavbou vlastného prekládkového terminálu,“ zdôraznil Matthias Schadler, výkonný riaditeľ intermodálnych operácií CargoBeamer.

Nikos Papatolios

Foto: RailFreight.com