Najväčší kontajnerový terminál v západnej Afrike skráti čakaciu dobu

Spoločnosť Apapa zaviedla službu Berining Window, aby skrátila čakaciu doba lodí a pomohla príjemcom príjemcov včasného doručenia svojich zásielok v prístave Lagos. Prvé okno pre službu WAF/MWX, prevádzkované spoločnosťou Hapag Lloyd, CMA-CGM & Arkas, bolo spustené minulý týždeň príchodom kontajnerovej lode CMA CGM LAPIS, ktorá priviezla 4360 TEU na terminály APM Apapa v komplexe prístavu Lagos.

Richard Smith, hlavný obchodný riaditeľ APM Terminals Apapa, ktorý bol pri uvedení Berhing Window do prevádzky uviedol, že táto služba umožní pridelenie pevného času plavidlám na kotvenie s následnou vykládkou, nakládkou a plavbou do cieľovej destinácie. Povedal, že nové okno Berthing je ďalším významným míľnikom v APM Terminals Apapa, ktorý má zlepšiť poskytovanie služieb a zlepšiť skúsenosti zákazníkov. „Okno pre kotvisko je hlavným krokom k zosúladeniu plánu prístavu, skráteniu času čakania na nulu, pomoci lodným linkám udržať pravidelný pevný čas príchodu, čo umožní poskytovať lepšie služby nigérijským dovozcom a vývozcom,“ povedal R. Smith.

Olufunmilayo Olotu, prístavný manažér komplexu Lagos Port Complex Apapa, ktorý bol tiež svedkom spustenia okna pre kotvisko, pochválil APM Terminals Apapa za novú iniciatívu, ktorá zvýši dodávku služieb a odstráni čakaciu dobu lodí v prístave. „Kladieme dôraz na profesionalitu a profesionalita znamená zosúladenie s medzinárodnými osvedčenými postupmi, ktorých sme dnes svedkami. Preprava je o čase a čas sú peniaze. Chceme znížiť počet lodí čakajúcich na kotvisko. Sme si vedomí ekonomických dôsledkov každej minúty, počas ktorej plavidlo čaká. Našou povinnosťou je preto skráť čakaciu dobu na najnutnejšie minimum. Len tak zaistíme spokojnosť zákazníkov.“

Na podujatí vystúpil aj Abimbola Kolade, vrchný manažér operácie v Hapag-Lloyd. Pochválil terminály APM za spustenie kotviaceho okna. Povedal: „Tento vývoj vniesol do plánov plavidiel zdravý rozum. Zákazníkom môžeme dnes povedať, že naše plavidlá budú v určitý deň v prístave a náklad sa vyloží a naloží. Vďaka tomu ich môžeme uistiť, že ich náklad bude v určitom čase doručený do konečného cieľa, čo i dodá dôveru pri rokovaniach so svojimi zákazníkmi v zahraničí.

APM Terminals je najväčší kontajnerový terminál v západnej Afrike. Vďaka investícii za  438 miliónov USD terminál pokračuje v zavádzaní nových inovácií, ktoré pomôžu lodným linkám aj zákazníkom na pevnine dosiahnuť efektivitu, flexibilitu a spoľahlivosť dodávateľského reťazca nákladovo efektívnym spôsobom.

Foto: Stears Business