Lufthansa Cargo pracuje s IBS na digitalizácii manipulačných procesov

V rámci významného kroku smerom k digitalizácii a zlepšovaniu kvality celosvetovej manipulácie s nákladom sa Lufthansa Cargo spojila so spoločnosťou IBS Software s cieľom digitalizovať kritické manipulačné procesy pre špeciálne produkty a služby, akými sú nebezpečný tovar, liečivá a čerstvé produkty.

Nasadenie predstavuje významný pokrok pre iniciatívu Lufthansa Cargo „Mobile Digital Handling“, vytvorenú s cieľom eliminovať papierové procesy vo všetkých jej prevádzkach digitalizáciou úloh a procesných kontrol vykonávaných partnermi Ground Handling Agent (GHA).


Iniciatíva využíva najnovšie riešenie iPartner Handling od IBS Software na rozšírenie špeciálnych kontrol a štandardných operačných postupov (SOP) Lufthansa Cargo na jej rozsiahlu globálnu sieť GHA. Riešenie sa bez problémov integruje s leteckými spoločnosťami prevádzkujúcimi cloudovú platformu iCargo spoločnosti IBS Software pre správu leteckého nákladu tak, aby poskytla jednotný prístup, jednoducho použiteľnú sadu mobilných a webových nástrojov, ktoré môžu GHA použiť na vykonávanie špecializovaných pracovných postupov a úloh.

Prostredníctvom riešenia iPartner Handling sú bohaté informácie zachytené GHA a sprístupnené spoločnosti Lufthansa Cargo v reálnom čase, čím sa zvyšuje kvalita a úroveň služieb všetkých jej nákladných produktov. Platforma tiež ponúka možnosti digitálneho pripojenia pre GHA prostredníctvom rozhraní API a bola navrhnutá s ohľadom na budúce priemyselné iniciatívy, ako je ONE Record.


Uvedenie na trh je naplánované v dvoch fázach, pričom v prvej z nich bude v prevádzke viac ako 30 staníc Lufthansa Cargo v celej Európe, Ázii a Amerike, po ktorých budú nasledovať ďalšie stanice a do riešenia bude pridaných niekoľko nových prípadov použitia a vylepšení. Prvá vlna piatich staníc už bola úspešne spustená.

„Riadenie digitálnej transformácie nášho priemyslu bolo pre nás v Lufthansa Cargo vždy trvalou prioritou. Okrem priameho zlepšenia kvality údajov a tým zefektívnenia procesov nám iniciatíva Mobile Digital Handling otvára aj obrovské príležitosti na ďalšie inovácie a zlepšenie spolupráce s našimi partnermi v rámci celého dodávateľského reťazca,“ povedal Jan -Wilhelm Breithaupt, viceprezident pre globálne riadenie plnenia v Lufthansa Cargo.


„V tomto odvetví existuje významný impulz na podporu digitalizačných iniciatív, ktoré posilňujú partnerstvá a spoluprácu v dodávateľskom reťazci. Riešenie iPartner Handling nás posúva o krok ďalej smerom k nášmu zastrešujúcemu cieľu, ktorým je vybudovanie digitálneho ekosystému pre našich zákazníkov iCargo, ktorý im pomôže rýchlo a efektívne generovať pozitívne obchodné výsledky,“ konaštatoval Ashok Rajan, SVP & Head of Cargo & Logistics, Softvér IBS.


Podľa Jochena Göttelmanna, CIO v Lufthansa Cargo je Mobile Digital Handling je ďalším úspešným príbehom o tom, ako kombinácia vedúceho postavenia IBS Software a inovačných schopností Lufthansa Cargo prispieva k formovaniu odvetvia. „Keďže sme novým zákazníkom, dúfame, že ďalšie nákladné letecké spoločnosti sa čoskoro pridajú k tomuto novému komunitnému riešeniu. Spojením síl budeme riadiť digitalizáciu priemyslu,“ dodal J. Göttelmann

Foto: Lufthansa

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.