Kľúčová dohoda Fordu s indickou Mahindrou

Indická automobilka Mahindra & Mahindra a americká spoločnosť Ford podpísali dohodu o spoločnom vývoji stredne veľkého športovo-úžitkového vozidla pre Indiu a rozvíjajúce sa trhy. Od nového produktu si Ford sľubuje zvýšenie podielu na kľúčovom automobilovom trhu.

Ford a pridružené firmy investujú do projektu počas desiatich rokov približne 6,8 miliardy rupií, čo je približne 86,67 milióna eur. Spoločný projekt podľa indickej spoločnosti zníži náklady na vývoj, čo sa odrazí na posilnení konkurencieschopnosti na indickom trhu.

Ford patril v roku 1995 k prvým svetovým automobilkám, ktoré vstúpili na indický trh po tom, ako ho indická vláda otvorila svetu. V roku 2017 podpísala americká spoločnosť s firmou Mahindra & Mahindra strategickú alianciu.

Prepojenie s Mahindrou je pre Ford kľúčové. Už roky sa totiž usiluje o zvýšenie podielu na treťom najväčšom automobilovom trhu sveta, zatiaľ ale neúspešne. Omnoho úspešnejšie než americké automobilky sú na indickom trhu japonská Suzuki a juhokórejský Hyundai.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *