Jaguar prijíma objednávky na tri verzie modelu Defender

V nitrianskom závode automobilky Jaguar Land Rover začali v utorok 10. septembra oficiálne prijímať objednávky na model Defender. Ten sa bude vyrábať iba v Nitre, odkiaľ sa bude vyvážať k zákazníkom do 128 krajín sveta.

Podľa Russella Leslieho, prevádzkového riaditeľa podniku Jaguar Land Rover, sa v Nitre budú vyrábať tri verzie Defenderu. „Od dnešného dňa sme začali prijímať objednávky, o pár týždňov sa začne ostrá výroba a na jar sa začne predaj. Dá sa povedať, že nitriansky závod bol postavený predovšetkým preto, aby sme tu mohli vyrábať tieto moderné autá s výbavou pre 21. storočie,” skonštatoval.

Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy, uviedla, že v nitrianskom závode pracuje momentálne 2600 ľudí. „Počas leta sme prijali 400 nových zamestnancov a už o niekoľko týždňov budeme môcť spustiť druhú zmenu. Darí sa nám prijímať pracovníkov, ktorí sú schopní absolvovať tréningové procesy a zaradiť sa do výroby. V čase, keď Jaguar Land Rover zvažoval svoju investíciu na Slovensku, bola v Nitre a okolí nezamestnanosť na úrovni 12 až 15 percent a dnes je v Nitre 1,9-percentná,” pripomenula Remenárová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *