iLogistics Centrum Ľubľana spúšťa prevádzku

Spoločnosť cargo-partner úspešne dokončila výstavbu svojho moderného komplexu skladov neďaleko letiska v slovinskej Ľubľane. iLogistics Centrum, ktoré disponuje 25.000 m2 skladovej plochy, spúšťa prevádzku od augusta a oficiálne otvorenie je plánované na september 2019.

Vďaka 25.000 metrom štvorcovým skladových priestorov a 4.000 metrom kancelárskych priestorov patrí iLogistics Cenrum medzi jeden z najväčších skladových komplexov v regióne. Bude slúžiť pre klientov cargo-partner zo Slovinska ako aj ďalších krajín strednej a juho-východnej Európy. Napriek zložitosti a veľkosti budovy bola výstavba dokončená za jedenásť mesiacov a prevádzka v sklade sa začala v auguste 2019. Počas augusta sa budú ostatné kancelárie a sklad cargo-partner v Ľubľane postupne presúvať do týchto nových priestorov.

Foto: cargo-partner / Miran Kambič

V iLogistics Centre v blízkosti ľubľanského letiska ponúka cargo-partner krárkodobé a dlhodobé skladovanie, ako aj komplexné protfólio služieb s pridanou hodnotou, vrátane vyzdvihnutia a zabalenia, označovania, prekládky, konsolidácie, multi-kanálovej distribúcie, e-fulfillmentu a ďalších služieb kontraktnej logistiky. Sklad disponuje 44 nakladacími bránami a kapacitou pre 20.000 paliet. Popritom ponúka 6.000 m2 skladu drobných súčiastok a aj 5.000 m2 prekládkového skladu.

Viktor Kastelic, Managing Director cargo-partner v Slovinsku sa teší včasnému dokončeniu budovy a príležitostiam, ktoré nové zariadenie ponúka: “Nové iLogistics Centrum je veľkým míľnikom pre cargo-partner v Slovinsku a sme si istí, že to zlepší náš rast nielen lokálne v Slovinsku, ale aj aj v širšom regióne. Zároveň sa snažíme o to, aby nové pracovné prostredie malo pozitívny vplyv na pracovnú pohodu a motivovalo našich kolegov.”

cargo-partner pôsobí v Slovinsku od roku 1996 a aktuálne zamestnáva vyše 100 zamestnancov. Nové iLogistics Centrum Ľubľana vytvorí v prvej faze 30 nových pracovných miest a významne prispeje k hospodárskemu rozvoju regiónu. V roku 2018 spoločnosť SPIRIT Slovinsko ocenila tento príspevok ocenením “Invest Slovenia FDI Award” v kategórii „Logistické centrum / Hub“.

Foto: cargo-partner / Miran Kambič

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *