Hubtex predstavil nakladač s funkciami Industry 4.0

Hubtex aktualizoval svoju modulárnu vývojovú platformu pre elektrické viacsmerové bočné nakladače a predstavuje rad nových bočných nakladačov s názvom PhoeniX. Patria medzi najväčšie v priemysle.

Nový rad rôznych sérií PhoeniX postupne nahradí všetky vozidlá založené na platforme ESTL. Návštevníci veľtrhu Ligna v Hannoveri (27. – 31. mája 2019) budú môcť prvýkrát vidieť dve nové vozidlá značky PhoeniX. Sú navrhnuté pre nosnosť od troch do piatich ton. Vozidlá sa vyznačujú vysoko ergonomickou kabínou, ponúkajú optimálnu ovládateľnosť a zlepšenú viditeľnosť na všetkých miestach. Hubtex plánuje postupne nahradiť všetky elektrické viacsmerové bočné nakladače s kyvadlovým rámom modelmi z vývojovej platformy PhoeniX. Limity platformy medzi 48V a 80V budú bezproblémové.

Všetky viacsmerové bočné nakladače v sérii PhoeniX majú pôsobivý nový dizajn so zameraním na potreby vodičov. Rovnako ako u vozidiel MaxX vodiči profitujú z optimálne navrhnutej kabíny z hľadiska ergonómie. Veľkorysý priestor a veľa miesta pre nohy znamenajú maximálny komfort pre vodičov. Nová kabína ponúka aj lepšiu priestorovú viditeľnosť všade, najmä za pravou vidlicou. Ovládací terminál HIT3 je vybavený farebným displejom, ktorý poskytuje vodičom jasný obraz o všetkých dôležitých nastaveniach a prevádzkových údajoch. Do terminálu HIT3 boli pridané ďalšie funkcie pre novú sériu vozidiel. Počas vývoja novej série PhoeniX bude v priebehu roku 2019 realizovaná priečna kabína a všetky ostatné varianty kabíny.

Vývojová platforma PhoeniX je prvá, ktorá ponúka čisto elektrické riadenie výkonu pre celú platformu. Znamená to, že hluk riadenia sa udržiava na minime a zároveň výrazne znižuje spotrebu energie. Užívatelia môžu dosiahnuť výrazné zvýšenie efektívnosti kombináciou tohto systému riadenia s indukčným vedením vodičom. Vysokozdvižný vozík, vybavený patentovaným systémom riadenia HX ako voliteľným doplnkom, ponúka dokonalú ovládateľnosť vo všetkých smeroch. Hubtex okrem toho zlepšil hladký chod zdvíhacieho stožiara, minimalizoval vibrácie a zabezpečil presné ovládanie zaťaženia. V prípade potreby je nový elektrický viacsmerný bočný nakladač vybavený aj displejom overovania hmotnosti a preťaženia nezávisle od výšky zdvihu.

Konštrukcia vozíka je nastavená tak, aby spĺňala budúce požiadavky. Dokonca aj štandardná verzia PhoeniX je už navrhnutá pre postupnú automatizáciu. Nová generácia systému riadenia vozidiel, vopred naplánované trasy pre kabeláž, pozície pre senzory a ďalšie funkcie podčiarkujú vývojové platformy dizajnu orientovaného na budúcnosť. V prípade potreby je možné integrovať aj mnohé asistenčné systémy, napríklad laserom riadenú navigáciu, ktorá bude po prvýkrát dostupná v sérii PhoeniX. Tento nový systém zaisťuje extrémne presné umiestnenie vozidla.

„V spoločnosti Hubtex sa už desaťročie venujeme prepracovaniu a ďalšiemu vývoju našich osvedčených elektrických viacsmerných bočných nakladačov,“ konštatuje Hans-Joachim Finger, riaditeľ spoločnosti Hubtex. „Robíme správnu vec v správny čas, aby sme splnili rastúce požiadavky v ére Industry 4.0. Práve preto Hubtex posilňuje svoje portfólio elektrických viacsmerných bočných nakladačov. Spoločne s platformami MaxX a BasiX môžeme v súčasnosti ponúknuť správne riešenie pre akúkoľvek manipuláciu s dlhým tovarom.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *