HSF System stavia v Prahe sklad pre PHOENIX

Halu pre skladovanie a distribúciu liečiv spoločnosti PHOENIX lekárenský veľkoobchod postaví spoločnosť HSF System. Dokončenie stavby v celkovom objeme približne 500 mil. korún je plánované na jeseň 2020.Generálnym dodávateľom stavby je stavebná spoločnosť HSF System.

„Investor nás do výberového konania prizval na základe veľmi dobrých referencií, ktoré sme získali za realizáciu podobných projektov u iných významných tuzemských aj zahraničných investorov. Pri takomto veľkom projekte je potrebné mať veľmi kvalitný tím odborníkov, čo bolo jedno z náročných výberových kritérií, ktoré sme museli splniť,“ hovorí Jan Hasík, riaditeľ stavebnej spoločnosti HSF System.

Výstavba skladovacej haly prebieha v už existujúcom Hostivařskom areáli spoločnosti Phoenix v Prahe 10. Približná výmera úžitkových plôch objektu bude 21.000 m2. Ďalších 10.000 m2 budú zaberať vonkajšie plochy. Objekt bude mať dve podlažia, čo nie je príliš štandardné riešenie. Pri výstavbe bude použitý pyramídový systém montáže prefabrikovaného skeletu. Najväčší dôraz sa kladie na technické zariadenia budovy, ktoré sú vzhľadom na povahu skladovaného tovaru veľmi zložité.

„Investícia do moderného automatizovaného veľkokapacitného centra nám umožní uspokojiť stále rastúci dopyt našich zákazníkov – verejných a nemocničných lekární. Zároveň budeme schopní lepšie vyhovieť náročným požiadavkám našich partnerských farmaceutických firiem na skladovanie a distribúciu liečiv. Nové centrum bude využívať najmodernejšie skladovacie technológie aj najvyššie kvalitatívne bezpečnostné štandardy,“ hovorí Petr Doležal, generálny riaditeľ spoločnosti PHOENIX lekárenský veľkoobchod.

Spoločnosť PHOENIX lekárenský veľkoobchod má už niekoľko rokov vedúcu pozíciu na farmaceutickom distribučnom trhu v Českej republike. Od roku 1994 je súčasťou nadnárodnej skupiny PHOENIX group, ktorá patrí k najväčším európskym spoločnostiam zaoberajúcich sa veľkodistribúciou liečiv. Skupina pôsobí v 26 krajinách Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *