General Motors ruší množstvo pracovných miest

Americký výrobca áut General Motors (GM) oznámil, že v rámci ďalšieho kola reštrukturalizácie začal s prepúšťaním približne 4000 zamestnancov. Koncern vlani v novembri avizoval, že bude musieť znížiť počet stálych zamestnancov v Severnej Amerike o 15 % zo súčasných 54.000.

GM začal s prepúšťaním stoviek zamestnancov v centrách informačných technológií v Texase, Georgii, Arizone a Michigane. A viac ako tisíc pracovných miest ruší v technologickom centre vo Warrene, v štáte Michigan. Najväčšia americká automobilka v novembri oznámila, že zruší celkovo 15 000 pracovných miest a ukončí produkciu v piatich severoamerických závodoch. V rámci škrtov prepustí približne 8000 stálych zamestnancov, čo predstavuje zhruba 15 % pracovnej sily. GM už v decembri zrušil približne 1500 zmluvných pracovníkov a ďalších 2300 zamestnancov akceptovalo odstupné.

GM tiež znižuje počet riadiacich pracovníkov o 25 %. Minulý týždeň prepustil troch manažérov zo svojej kancelárie vo Washingtone a niekoľko ďalších vyššie postavených zamestnancov. Americký prezident Donald Trump a americkí a kanadskí zákonodarcovia odmietli plán GM na ukončenie výroby v závodoch v Ontáriu, Michigane, Ohiu a Marylande. GM povedal v novembri, že ukončí výrobu modelov Chevrolet Cruze, Volt, Impala, Buick LaCrosse a sedanov Cadillac XTS a CT6 v USA a Kanade. Generálny riaditeľ spoločnosti GM Mary Barra napísal minulý týždeň: „Sme viac ako kedykoľvek predtým presvedčení, že naša stratégia je zdravá a dlhodobá.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *