GEFCO zabezpečí dodávky elektromobilov zákazníkom v Číne

Spoločnosť GEFCO posúva svoje služby opäť o krok ďalej. V Číne začne doručovať elektromobily koncovým zákazníkom. Službu Home Delivery zabezpečí v Šanghaji a Pekingu pre prémiovú značku výkonných elektromobilov Polestar prostredníctvom platformy GEFCO Moveecar. Na doručovanie vozidiel sa používa i na Slovensku, kde sa prostredníctvom tejto platformy doručilo koncovým zákazníkom GEFCO od spustenia služby už niekoľko stoviek áut.

„Samozrejme nás teší, že si spoločnosť Polestar vybrala pre doručovanie elektromobilov v Číne práve nás,“ povedal Laurent Sik, generálny manažér spoločnosti GEFCO pre oblasť Číny. „Polestar umožňuje zákazníkom prispôsobiť si parametre dodávky elektromobilov a my s Moveecar sme súčasťou tohto procesu. Zákazník spoločnosti Polestar si zvolí, kedy a kam chce vozidlo dodať a my ho pristavíme, bez toho, že by musel chodiť do dílerstva.“ Nová zmluva medzi GEFCO a Polestar nadväzuje na dlhodobú spoluprácu oboch firiem v oblasti logistiky nových vozidiel, konkrétne prepravy aut z Európy do Číny, ktorú uzatvorili v roku 2016.

Polestar je nezávislá švédska prémiová značka elektrických vozidiel, založená spoločnosťami Volvo Cars a Geely Holding. Od svojho založenia v roku 2017 využíva špecifickú technologickú a konštruktérsku synergiu so spoločnosťou Volvo Cars.

„Pomocou inovatívneho logistického riešenia spoločnosti GEFCO stojíme na čele nového trendu služieb v oblasti dodávok vozidiel,“ povedal Gao Hong, prezident čínskej pobočky spoločnosti Polestar. „Možnosť doručenia vozidla priamo domov vytvára už na začiatku vlastníctva auta našej značky emocionálnu väzbu medzi firmou Polestar a zákazníkmi.“ David Pansinger, riaditeľ pre správu dodávateľského reťazca spoločnosti Polestar dopĺňa: „Spoločnosť GEFCO je naším dlhodobým partnerom v sfére logistiky hotových vozidiel. Na doručovanie jednotlivých vozidiel má potrebné znalosti i vybavenie. Klientom Polestar svojou službou prinesie ešte lepšie skúsenosti s bezproblémovým vlastníctvom vozidla.“

Spoločnosť GEFCO disponuje rozsiahlou flotilou nákladných vozidiel vhodných pre dodávku elektromobilov Polestar klientom spoločnosti v Šanghaji a Pekingu. Vďaka platforme Moveecar a možnostiam trackingu, ktorý ponúka, budú mať zákazníci informácie o dodávke vozidiel v reálnom čase.

Moveecar na slovenskom trhu

Slovenským zákazníkom GEFCO predstavilo službu už v minulom roku. „Služba si našla svojich priaznivcov veľmi rýchlo napríklad v radoch lízingových firiem, pre ktoré v súčasnosti objednané vozidlá koncovým klientom doručujeme. Od spustenia tejto služby na Slovensku hovoríme o stovkách vozidiel, ktoré sme odovzdali novým majiteľom“ opisuje službu v režime B2B2C Miloš Mrázek, riaditeľ FVL pre Českú Republiku, Slovensko a Maďarsko. Aktuálna epidemiologická situácia urýchlila aj rozvoj doplnkových služieb GEFCO, okrem ozonizácie interiérov, pred doručením ale ponúka napríklad aj bezkontaktné odovzdanie vozidla.