GEFCO v Rusku vlani zabezpečilo 1500 nadrozmerných prepráv

V roku 2020 spoločnosť GEFCO Rusko realizovala viac ako 1500 prepráv o hmotnostiach i rozmeroch presahujúcich štandardné podmienky a obmedzenia v oblasti vnútroštátnej i medzinárodnej cestnej prepravy.

V apríli spojila ruská pobočka spoločnosti GEFCO sily s GEFCO v Turecku s cieľom poskytovať colné a exportné služby na prepravu stavebných strojov z prístavu Novorossijsk do Ufy. Zákazníkom bola renomovaná stavebná spoločnosť pracujúca na projekte Eastern Exit v Baškirsku, ktorý zahŕňa nový 1,2 km dlhý cestný tunel, most, cestu a systém pre výber mýta a riadenie dopravy. Strojné vybavenie pre tento projekt prepravuje GEFCO ešte i dnes.

V auguste začala ruská pobočka spoločnosti GEFCO spolupracovať s popredným dodávateľom stavebných strojov. Do deviatich miest v rôznych ruských regiónoch bolo dopravené celkovo 85 rýpadiel. Pod vedením GEFCO Rusko bol náklad prepravený pomocou námorných kontajnerov a koľajových vozidiel do prístavov v Petrohrade, Vladivostoku, Novorosijsku a Kaliningrade. 90 % zariadení bolo prepravených po cestách, zostávajúcich 10 % putovalo po železnici. Vďaka vysokej rýchlosti a kvalite práce odvedenej spoločnosťou GEFCO bola spolupráca predĺžená do roku 2021 a v súčasnosti prebieha presun ďalších 74 strojných jednotiek.

Okrem strojného vybavenia získala ruská pobočka spoločnosti GEFCO v roku 2020 zmluvu na prepravu obrovských transformátorov, lebo ponúkla najatraktívnejší čas i cenu dodávky. Zákazník, ktorým je švajčiarska energetická spoločnosť, objednával dodávku 60 ton nákladu z Nemecka na ruský ostrov Sachalin cez Antverpy (Belgicko), Singapur, Laem Chabang (Thajsko), Yantian (Čína), Vladivostok (Rusko) a Korsakov (Rusko, ostrov Sachalin). GEFCO zabezpečilo kompletný proces prepravy: zabezpečenie nákladu, jeho doručenie cestnou dopravou do prístavu, vykládku a nalodenie, námornú prepravu, vykládku vo vladivostockom prístave, preloženie na loď smerujúcu do prístavu Korsakov, vyloženie a ďalšie uskladnenie v krytom sklade.

„Jednou z konkurenčných výhod spoločnosti GEFCO sú odborné znalosti v oblasti projektovej logistiky a predovšetkým pri zložitých, ťažkých a nadmerných nákladoch, pre ktoré naši špecialisti vždy nájdu najlepšie riešenie,“ povedal Denis Gliznutsa, obchodný riaditeľ GEFCO Rusko. „Navzdory závažným obmedzeniam spôsobených pandémiou a prácou na diaľku sme boli schopní dodávať nadmerné náklady pre zákazníkov bezpečne a včas do cieľových destinácií.“