FM Logistic otvorila logistické centrum v južnom Rusku

Spoločnosť FM Logistic uviedla do prevádzky sklad v Rostove na Done s rozlohou 35.000 m2, ktorý bude k dispozícii rastúcim potravinárskym, maloobchodným a výrobným odvetviam v regióne. Nový sklad s kontrolovanou teplotou, umiestnený na 20-tich hektároch, navrhla sesterská spoločnosť FM Logistic NG Concept.

Výstavba trvala 15 mesiacov. Očakáva sa, že celková investícia v tejto oblasti vrátane stavebných práca a vybavenia dosiahne 2,5 miliardy rubľov (približne 35,0 milióna EUR), pričom už bolo vynaložených približne 1,2 miliardy rubľov. Nový sklad pojme až 50.000 paliet. Medzi poskytované služby patrí skladovanie, manipulácia a spoločné balenie.

Lokalita sa nachádza v blízkosti nového medzinárodného letiska v Platove a hlavných dopravných trás vrátane federálnej cesty M4 Don. V posledných rokoch rástlo hospodárstvo Rostovského regiónu rýchlejšie ako hospodárstvo Ruska. Rast ekonomiky podporil rozvoj poľnohospodárstva a priemyselnej výroby. Priemyselná výroba v regióne sa v roku 2017 zvýšila o 7,0%. Rostovský región ťaží zo siete nových ciest postavených pred majstrovstvami sveta vo futbale 2018. Rostov jedným z  hostiteľských miest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *