ECE a GO Asset predali centrum v Dunajskej Strede

Medzinárodná realitná investičná spoločnosť Gramercy Europe kúpila prostredníctvom svojho investičného fondu Gramercy Property Europe III logistické centrum v Dunajskej Strede, ktoré predtým vlastnili ECE European City Estates a GO Asset. Táto transakcia je prvou investíciou firmy Gramercy Europe na Slovensku. Informovala o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá obchodnú transakciu po poradenskej stránke zabezpečovala.

Jeden z najmodernejších skladov na Slovensku bol dokončený v roku 2018 a má celkovo viac ako 50-tisíc m2. Priestory sú dlhodobo prenajaté firme KiK, dcérskemu podniku skupiny Tengelmann Group. Predávajúci GO Asset a rakúska spoločnosť ECE European City Estates už v regióne strednej a východnej Európy pôsobia dlhodobo. „Na Slovensko sa nám podarilo dostať nového investora a veríme, že po pozitívnych skúsenostiach prídu aj ďalšie investície tohto fondu v našom regióne,“ povedal Marián Mlynárik, riaditeľ oddelenia predaja investičných nehnuteľností v CBRE na Slovensku.

Gramercy Europe so sídlom v Londýne sa špecializuje na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v kontinentálnej Európe. „Táto obchodná transakcia prebehla veľmi rýchlo aj vďaka nášmu aktívnemu a flexibilnému prístupu a profesionalite developera, ktorým bola spoločnosť GO Asset,“ uviedol Dejan Mansfeld-Rupnik, člen predstavenstva predávajúcej spoločnosti ECE European City Estates. „Naša obchodná stratégia aj naďalej počíta s výstavbou chýbajúcich logistických nehnuteľností v strednej a vo východnej Európe,“ doplnil generálny riaditeľ GO Assetu Andreas Liebsch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *