Dr.Max sa rozrastá o budovu na mieru v Prologis Park Bratislava

Dr.Max je jednou z najväčších slovenských farmaceutických a zdravotníckych spoločností. V rámci svojho podnikania sa sústreďuje na oblasť zdravia, a preto je pre túto spoločnosť prirodzené hľadať logistické priestory, ktoré sú zároveň pracoviskom zaisťujúcim wellbeing zamestnancov. Dr.Max podpísal zmluvu na dlhodobý prenájom 9000 metrov štvorcových plochy v Prologis Park Bratislava. Zamestnanci tu môžu využívať všetky výhody priestorov, ktoré sú prispôsobené ich požiadavkám a prinášajú hodnoty nad rámec nehnuteľností.

Prologis spoločnosti Dr.Max ponúkol na mieru vybudované priestory v budove 16, ktorá je vybavená funkciami zvyšujúcimi udržateľnosť a efektivitu prevádzky. Chladiaca technológia v skladoch zaisťuje vhodné prostredie pre uchovávanie produktov, 10-metrová svetlá výška zasa zefektívňuje skladovacie procesy a LED osvetlenie optimalizuje spotrebu energie, čím pomáha ochraňovať životné prostredie. Iniciatíva PARKlife navyše aktívne zapája zamestnancov do diania v parku a podporuje ich wellbeing – Prologis Park Bratislava má dokonca vlastné futbalové ihrisko.

„Naše podnikanie je predovšetkým o zdraví a wellbeingu, a preto nám záleží na zdravom životnom štýle našich zamestnancov,“ hovorí Jan Žák, generálny riaditeľ Dr.Max pre Slovensko. „Nová budova v Prologis Park Bratislava zaistí vynikajúce podmienky pre zamestnancov, ktorí svojou prácou zabezpečujú funkčnosť nielen e-shopu, ale tiež celého nášho podnikania. Spoločnosť Prologis sa postarala o splnenie našich požiadaviek. Sme nadšení, že sa do nových priestorov budete môcť presunúť už tento rok.“

Transakciu sprostredkovala spoločnosť Cushman & Wakefield. Do budúcnosti počíta aj s možnosťami expanzie a dodatočných priestorov na mieru, ktoré môže Prologis poskytnúť spoločnosti Dr.Max. Tá sa na svoju novú adresu nasťahuje v treťom štvrťroku 2021.

„Prologis Park Bratislava sa stane skvelým priestorom pre podnikanie a ďalší rast spoločnosti Dr.Max,“ hovorí Jakub Randa, manažér lízingu a zákazníckej skúsenosti Prologis na Slovensku. „Prologis Park Bratislava je skutočnou biznis komunitou. Prvky prispôsobené na mieru konkrétnym zákazníkom zvyšujú kvalitu každodennej prevádzky v ich vlastných priestoroch a nad rámec toho im poskytujeme tiež kvalitné a bezpečné spoločné zázemie. Tešíme sa, že v našom parku privítame práve Dr.Max.“