DHL Supply Chain rozširuje partnerstvo s firmou Groupe SEB na Slovensku

DHL Supply Chain obnovila svoju dlhodobú spoluprácu s Groupe SEB Slovakia o ďalšie 4 roky. Svetový líder v oblasti malých domácich spotrebičov sa od roku 2015 spolieha na logistické služby DHL Supply Chain na Slovensku. Skladovanie a distribúciu malých kuchynských zariadení známych značiek ako Tefal, Krups a Moulinex, ale aj mnohých ďalších, zákazníkom do celej Európy zabezpečujú zamestnanci nového distribučného skladu v priemyselnej zóne pri Seredi.

“ Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v spolupráci s Goupe SEB. Obnovenie existujúcej zmluvy odzrkadľuje náš dôveryhodný vzťah, ktorý sme si za tie roky vybudovali,“ hovorí Piotr Okurowski, Managing Director DHL Supply Chain Slovakia. „Naše maloobchodné skúsenosti spolu s prevádzkovým modelom na flexibilné riadenie sezónnych a objemových výkyvov nám umožňujú poskytovať prvotriedne služby spoločnosti Groupe SEB a jej zákazníkom.“

„Tento projekt predstavuje kľúčový krok v našej schopnosti poskytovať najlepšie služby vo svojej triede zákazníkom na Slovensku aj mimo neho. Zariadenie nového distribučného centra je optimalizované okolo sortimentu spoločnosti Groupe SEB s cieľom dosiahnuť vyššiu efektivitu a výrazne zlepšiť využívanie logistickej infraštruktúry a súvisiacich objemov a kapacít. Spolu s modernými technologickými možnosťami nového distribučného centra a skúsenosťami a rozsahom DHL, ponúkame Groupe SEB solídny servis a podporu na každom kroku,“ dodáva Michal Ufnár, Business Unit Director DHL Supply Chain Slovakia.

Nový distribučný sklad pokrýva viac ako 38 000 m2 plochy v hlavnej skladovacej hale a ďalších takmer 1 500 m2 je vyhradených pre kancelárie a priestory pre zamestnancov. Tím 100 vyškolených DHL špecialistov začne postupne pracovať v novom distribučnom sklade v troch zmenách. Tovar putuje zo skladu v Seredi za zákazníkmi na trhy strednej, východnej a juhovýchodnej Európy.

„Spoločnosť Groupe SEB je pevne odhodlaná rásť, čo demonštruje vývoj vo východoeurópskom regióne v poslednej dekáde. Vďaka silnej a strategickej spolupráci s DHL v minulých rokoch sme sa rozhodli toto partnerstvo predĺžiť a ďalej ho rozšíriť za hranice B2B oblasti, pričom v blízkej budúcnosti budeme pokrývať aj služby priamo pre spotrebiteľov. Teraz bude oveľa jednoduchšie dosiahnuť naše ciele a ambície, pretože budeme fungovať z novej, veľmi modernej a väčšej logistickej základne pri Seredi“, hovorí Michal Bucko, Managing Director Groupe SEB Central Europe.

DHL poskytuje partnerovi na mieru šité interné logistické služby, od štandardných skladových operácií, cez administratívnu podporu a kontrolu zásob až po colné služby vrátane ďalších služieb s pridanou hodnotou. Tie zahŕňajú napríklad nalepovanie štítkov podľa špecifických potrieb zákazníka, prebaľovanie č spracovanie vratiek.