DB Schenker zavádza pravidelnú železničnú linku z Číny do Budapešti

Globálna logistická spoločnosť DB Schenker reaguje na nepriaznivú prepravnú situáciu z Ázie ďalším posilnením priamych prepravných kapacít. Z čínskeho mesta Si-an preto bude každý týždeň vypravovať vlakovú linku do Budapešti. Odtiaľ môže tovar putovať do ďalších európskych krajín. Hlavnou výhodou novej priamej linky je najmä odstránenie administratívnych prieťahov pri prekračovaní štátnych hraníc a tým pádom aj celkové zrýchlenie toku tovaru.

Priama železničná linka z Číny do Európy vedie cez Kazachstan, Rusko a Ukrajinu až do cieľovej stanice v maďarskej Budapešti. Zásielky, ktoré budú smerovať do Českej republiky, posledný úsek cesty absolvujú po ceste. Štandardné 40 ‚ kontajnery sú vhodné pre takmer všetky druhy prepráv s výnimkou tovaru podliehajúcemu zvláštnym bezpečnostným režimom. Celková doba železničnej prepravy je 36 dní a tým pádom má linka potenciál nahradiť nedostatočné kapacity v námornej preprave.

Pre zákazníkov toto riešenie znamená najmä istotu v čase, keď prepravné kapacity z Ázie dlhodobo nemožno jednoznačne garantovať. Okrem mesta Si-an táto linka ponúkne kontajnerové spojenie tiež so Šanghajom a Čching-taom. DB Schenker vďaka svojej medzinárodnej sieti zaistí všetky prepravné náležitosti a rokovania s miestnymi úradmi a colníkmi, čím zaistí bezproblémovú cestu tovaru k európskym zákazníkom.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.