DB Schenker otvára nový terminál v talianskej Verone

Prvú pobočku vo Verone otvoril DB Schenker už pred 25 rokmi, teraz sa ju rozhodol presťahovať do modernejšieho logistického centra. Terminál sa rozkladá na ploche väčšej ako 40.000 m2 a má 60 nakladacích rámp. Každý týždeň sa odtiaľto vypraví 500 kamiónov, smerujú prevažne do Francúzska, Nemecka a Rakúska. Ostatné európske zásielky odbavuje logistický hub v Miláne.

„Nový terminál vo Verone je pre nás veľmi dôležitým projektom a sme radi, že už môžeme sledovať dokončenie výstavby,“ hovorí Francesca Tommasini, riaditeľka pobočky DB Schenker vo Verone. „Hlavným cieľom spoločnosti DB Schenker je poskytnúť zákazníkom komplexné riešenie, ktoré dbá na kvalitu a flexibilitu ponúkaných služieb. Terminál bol precízne navrhnutý tak, aby sklad aj kancelárie boli pohodlné, príjemné a ekologické,“ dodáva Francesca Tommasini.

Pri stavbe objektu sa využili najmodernejšie technológie a materiály s ohľadom na udržateľnosť celej výstavby. Nová budova spadá do kategórie „Very Good“ podľa certifikácie BREEAM, čo znamená, že spĺňa veľmi prísne ekologické normy. Napríklad aby sa zabránilo plytvaniu vody, využíva sa na zalievanie okolitej zelene alebo na splachovanie toaliet zvedená dažďová voda. Objekt je vybavený solárnymi panelmi a systém osvetlenia je navrhnutý tak, aby sa svietilo len v miestach, kde sa zamestnanci naozaj pohybujú.

Skladovacie priestory terminálu sa rozkladajú na ploche 7500 m2. Budova je postavená na jednom rozpone bez stredových stĺpov. Takéto usporiadanie umožňuje pohyb techniky a ľudí bez prekážok, čo je v prevádzke cross docku, pri dovozných a vývozných operáciách, veľmi užitočné.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.