DB Cargo spojí Rotterdam s južným Nemeckom

Spoločnosť DB Cargo začne v polovici decembra tohto roku s priamym nákladným železničným spojením medzi prístavmi Rotterdam a Antverpy na jednej a južným Nemeckom a Rakúskom na druhej strane. Spojí mestá Ludwigshafen / Mannheim, Norimberg, Mníchov a Wolfurt. Od roku 2021 sa predpokladá nárast objemov na týchto spojoch o zhruba stotisíc kontajnerov ročne.

„Budujeme systém pre našich zákazníkov v Antverpách a Rotterdame, ktorý je už mnoho rokov úspešný v iných prístavoch, napríklad v Hamburgu. Vďaka týmto novým spojeniam odbremeníme cesty od 70.000 nákladných vozidiel ročne,“ hovorí riaditeľ DB Cargo Sigrid Nikutta.

Od polovice decembra 2020 budú jazdiť päť dní v týždni štyri vlaky denne do destinácií Ludwigshafen / Mannheim, Norimberg, Mníchov / Burghausen a Wolfurt. Prevádzkovateľ zhromaždí vlaky v stredisku Kijfhoek. To znamená, že s ďalšími vagónmi sa bude manipulovať na stanovišti v Holandsku. Podľa spoločnosti DB Cargo to priamo prispieva k návratnosti investícií, ktoré tu v nasledujúcich rokoch uskutočnili spoločnosti ProRail a ministerstvo pre infraštruktúru a vodné hospodárstvo.

Pre nové spojenia používa DB Cargo, okrem iných, aj ploché nákladné vozne vhodné pre všetky druhy nákladu. Prístavy v Antverpách a Rotterdame ročne vybavia 27 miliónov kontajnerov. Zatiaľ je to však len osem až jedenásť percent tovaru prepravovaných železnicou do a zo západných prístavov. V Hamburgu sa najmenej päťdesiat percent ďalších prepráv do vnútrozemia a z vnútrozemia uskutoční vlakom.

Foto: Container News