Dachser Slovakia otvoril novú prekládkovú halu

Dachser Slovakia ukončil 9. septembra 2019 práce na rozšírení existujúcich skladovacích priestorov Dachser logistického centra Bratislava v Lozorne. S najnovšou investíciou za 3 milióny eur dochádza k zväčšeniu súčasných priestorov o viac ako 3000 m2.

Pribudlo ďalších 31 nakladacích brán. Jedna z nich (XXL) je určená pre nadrozmerné zásielky. Nová prekládková hala je vybavená najmodernejšími technológiami pre potreby transportu.Ponúka viacero technických inovácií, z ktorých niektoré doteraz nie sú bežným štandardom. „Hala je napríklad vybavená inteligentným LED osvetlením vo vnútorných i vonkajších priestoroch, pričom jeho intenzita sa bude meniť podľa aktuálnych potrieb či v závislosti od dostupného denného svetla. Snímače zaznamenávajú aj pohyb, takže svetlo bude reagovať tiež na prítomnosť osôb v hale. Samozrejmosťou je prepracovaný bezpečnostný kamerový systém prepojený na automatické vyhľadávanie zásielok podľa čísel a označenia zásielky vo všetkých priestoroch skladu, vrátane vonkajších oblastí a tiež najmodernejší protipožiarny systém EPS,“ konštatuje Roman Stoličný, generálny riaditeľ Dachser Slovakia.

Technologické novinky sa objavia aj v rámci programov zabezpečujúcich efektívnu prevádzku skladu a expedovanie zákaziek. V celom sklade bude rádiofrekvenčné pokrytie zaisťujúce jednoduchú komunikáciu medzi jednotlivými stanovišťami. Najmodernejšia obrazovka ETA Screen pomôže zaznamenávať aktuálne a plánované príchody a odchody jednotlivých liniek. Na uľahčenie expedície objednávok sa počíta s rozšírením moderných skenerov na identifikáciu čiarových SSCC kódov. Samozrejmosťou bude aj doplnenie Ipointov – informačných bodov – vo vychystávacích zónach na konečnú kontrolu jednotlivých nakládok. Pracovníci budú tiež môcť využívať najmodernejšie handheld zariadenia, ktorými si kedykoľvek môžu overiť prítomnosť konkrétnej zásielky v prekládkovej hale. Optimalizácia pri nakládkach sa zabezpečí vďaka možnosti nakladania dvojpodlažných kontajnerov, čím sa maximalizuje využitie ich vnútorného priestoru a zároveň sa zvýši aj celková kapacita.

„Veríme, že vďaka yvýšeniu kapacity našich skladovacích priestorov v Lozorne a zavedeniu najnovších technológií, budeme schopní spracovávať tok tovarov ešte efektívnejšie a jeho doručenie k cieľovým zákazníkom bude rýchlejšie a efektívnejšie. Spokojnosť našich zákazníkov je našou najvyššou prioritou, preto sa snažíme pružne reagovať na požiadavky trhu a neustále zlepšovať ponúkané služby,“dodal Roman Stoličný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *