CTP kúpila priemyselný park v Košiciach

Spoločnosť CTP kúpila od rakúskej Erste Bank priemyselný park v areáli letiska v Košiciach. Obe strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať. „Je to pre nás mimoriadne dôležité a strategické rozhodnutie. Rozširuje naše pôsobenie na východnom Slovensku a zdôrazňuje náš cieľ rozvíjať a vlastniť sieť obchodných parkov poskytujúcich komplexný servis v najväčších mestách regiónu v strednej a vo východnej Európe,“ uviedol riaditeľ CTP Remon Vos.

Firma v budúcnosti počíta s ďalšou expanziou. Plánuje výstavbu nových budov v Bratislave, Trnave, Žiline a Prešove. „V Prešove ide o prvú budovu, v roku 2020 spoločnosť otvorí nový priemyselný park,“ upozornil R. Vos. Slovenské portfólio firmy teda aktuálne tvorí 29 budov a štyri projekty vo výstavbe, ktoré dovedna predstavujú 421-tisíc m².

CTPark Košice pozostáva z piatich industriálnych budov s prenajímateľnou plochou 57-tisíc m². Všetky objekty sú plne prenajaté. Projekt zahŕňa niektoré novopostavené nehnuteľnosti a poskytuje priestor na výstavbu nových budov v rozsahu približne 21-tisíc m². „Našou víziou je CTPark naďalej rozvíjať a posilňovať jeho postavenie prémiového obchodného parku na východnom Slovensku,“ dodal R. Vos.

CTP je komerčný realitný developer a manažér. Špecializuje sa na výstavbu a správu zákaznícky orientovaných high-tech biznis parkov pre medzinárodne a tuzemské spoločnosti. Je vlastníkom CTPark Network, najväčšieho integrovaného systému prémiových biznis parkov v strednej a vo východnej Európe s vyše 5,5 milióna m² nehnuteľností triedy A vo viac ako 90-tich mestách. CTP dnes sídli v siedmich európskych štátoch. Okrem Českej republiky pôsobí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Poľsku a najnovšie taktiež v Bulharsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *