cargo-partner ponúka expresný LCL servis pre zásielky z Číny cez Pireus

Medzinárodný poskytovateľ prepravy a info-logistiky prichádza s novou alternatívou k železničnej preprave po Hodvábnej ceste. cargo-partner reaguje na meniaci sa dopyt zákazníkov novým námorným LCL servisom cez grécky prístav Pireus s tranzitným časom zo Šanghaja už od 22 dní.

Dopravné obmedzenia spojené s konfliktom na Ukrajine mali vplyv aj na železničnú prepravu po Hodvábnej ceste a preto sa spoločnosť cargo-partner rozhodla hľadať bezpečnú alternatívu s porovnateľným tranzitným časom. Otvorenie vlastnej kancelárie v Pireuse, ktorý je najväčším prístavom v Grécku a druhým najväčším prístavom v Stredozemnom mori umožnilo spoločnosti cargo-partner rýchlejšie spracovanie importných zásielok a spojilo tento dôležitý hub s jej existujúcou logistickou sieťou v Európe. Od začiatku septembra na týždennej báze organizuje vlastný priamy zberný servis zo Šanghaja do Dunajskej Stredy práve cez Pireus.

Nový LCL Pireus Express

„V spolupráci s našimi kolegami z Číny zabezpečujeme vyzdvihnutie tovaru z oblasti Šanghaja, Ningba a Qingdaa, tovar sa následne konsoliduje v našom sklade v Šanghaji. Výhodou tohto spojenia je tranzitný čas medzi prístavmi len 22 dní. Kontajner sa v prístave preloží na ťahač a doručí do nášho skladu v Dunajskej Strede k dekonsolidácii, čo trvá cca 4-7 dní v závislosti od zvoleného servisu .Vďaka tomu vieme zásielky dodať na Slovensko z Číny už za 26 dní.“ uviedol Tibor Majzún, Managing Director cargo-partner na Slovensku. Navyše ide o priamy servis, čo znamená, že zásielky sa v prístavoch neprekladajú, čo znižuje riziko poškodenia počas vykládky a nakládky. Poskytovateľ logistiky ponúka tento servis v dvoch moduloch – LCL ECONOMY, pre nákladovo najvýhodnejšiu možnosť a LCL PRIORITY, pre zrýchlené lokálne služby a prioritné naloženie a odoslanie. Pre časovo kritické zásielky má cargo-partner ponuku leteckých riešení.

Ako jeden z vedúcich poskytovateľov zberných námorných prepráv v strednej a východnej Európe, zabezpečuje cargo-partner aj ďalšie LCL linky medzi Áziou a Slovenskom. Zákazníci môžu profitovať z existujúcej rozsiahlej siete námorných LCL služieb z významných čínskych prístavov ako sú Šanghaj, Ningbo, Shenzhen, Hong Kong, Tianjin, Xiamen a Qingdao. Výhodou je aj priame prepojenie skladu v Dunajskej Strede so železničným kontajnerovým terminálom METRANS, vďaka čomu vie spoločnosť skrátiť tranzitný čas o 1 až 2 dni.