cargo-partner otvoril iLogistics Centrum v Ľubľani

Po jedenástich mesiacoch výstavby oslávila spoločnosť cargo-partner extravagantnou slávnostnou večerou oficiálne otvorenie svojho iLogistics Centra v blízkosti letiska v Ľubľane. Nové iLogistics Centrum je najväčším logistickým komplexom skupiny cargo-partner.

Spoločnosť cargo-partner oslávila vo štvrtok 12. septembra oficiálne otvorenie svojho iLogistics Centra v Ľubľane za účasti viac ako 300 hostí. Prevádzka iLogistics Centra v bezprostrednej blízkosti letiska v Ľubľane sa začala v auguste. Po mesiaci úspešnej prevádzky sa konala otváracia slávnosť ako príležitosť poďakovať sa zodpovednému projektovému tímu, ako aj kľúčovým zákazníkom a partnerom v regióne a osláviť spoločne úspech.

Večer sa začal krátkymi úvodnými príhovormi p. Stefana Krautera, CEO spoločnosti cargo partner, p. Viktora Kastelica, výkonného riaditeľa spoločnosti v Slovinsku, ako aj pani Sigrid Berkovej, rakúskej veľvyslankyne v Slovinsku a pani Alenky Bratušekovej, podpredsedníčky vlády a ministerky infraštruktúry Slovinska. Následne pán Kastelic pozval projektový tím iLogistics Centra na javisko, aby ho ocenil za úspešnú výstavbu a uvedenie do prevádzky. Slávnostná večera, ktorá nasledovala, bola sprevádzaná extravagantnou svetelnou šou, živou hudbou v podaní a cappella džezovej skupiny „Perpetuum Jazzile“, ako aj neobvyklou tanečnou šou s balíkmi, pod vedením renomovaného slovinského choreografa Mihu Krušiča.

Viktor Kastelic, výkonný riaditeľ spoločnosti cargo-partner v Slovinsku vysvetlil, čo ho motivovalo k investícii v hodnote 28 miliónov EUR takto: „Naším cieľom bolo využiť toto dôležité strategické centrum v srdci Európy prostredníctvom najmodernejšieho logistického komplexu a spojiť naše ústredie, ako aj ďalšie kancelárie v Ľubľane pod jednu strechu. Do tohto projektu sme dali veľa lásky, pretože chceme ponúknuť tie najlepšie pracovné podmienky, byť skvelým zamestnávateľom pre našich zamestnancov a najlepším partnerom pre našich zákazníkov!“

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vyjadril svoje potešenie z dokončenia projektu načas a z rastúcej prítomnosti spoločnosti v Slovinsku: „Vďaka svojej výhodnej geostrategickej polohe je Slovinsko prirodzeným spojením medzi strednou a juhovýchodnou Európou. Prístavy Koper a Terst sú navyše dôležitými bodmi spojenia s Áziou a Stredomorím. Táto významná investícia ešte viac upevní našu silnú sieť a dlhoročné odborné znalosti v strednej a východnej Európe a poskytne ideálny základ pre náš trvalý rast.“

Sigrid Berková, rakúska veľvyslankyňa v Slovinsku, zdôraznila význam tejto investície pre rozvoj regiónu a pochválila spoločnosť cargo-partner za rozpoznanie dôležitosti Slovinska ako prosperujúceho európskeho logistického centra, ako aj za vytvorenie moderných a atraktívnych pracovísk.

Projekt výstavby bol navrhnutý v spolupráci s architektmi Protim Ržišnik Percom a aj napriek zložitosti a veľkosti budovy bol dokončený za jedenásť mesiacov. V priebehu augusta 2019 sa všetky kancelárie a sklady spoločnosti cargo-partner v Ľubľane, vrátane slovinského ústredia spoločnosti, presťahovali do nových priestorov, zatiaľ čo koperská kancelária spoločnosti cargo-partner zostáva v Sermine.

O skladovej časti

iLogistics Centrum v Ľubľane patrí so svojou celkovou rozlohou 25.000 m² medzi jeden z najväčších skladových komplexov v krajine. Sklad disponuje 44 nakladacími bránami pre kamióny a ponúka viac ako 20.000 miest pre palety. Toto zariadenie má navyše 6000 m² skladovej plochy pre drobné diely a manipulačného priestoru, ako aj 5000 m² úložného priestoru pre cross-docking a block storage. V budúcnosti bude možné k súčasnému skladu pristavať ďalšiu budovu skladu s rozlohou 8 000 m².

Centrum umožňuje skladovanie v podmienkach s regulovanou teplotou a spĺňa požiadavky na skladovanie a manipuláciu s najnáročnejším tovarom, akým sú liečivá a lekárske prístroje, tovar automobilového priemyslu a high-tech tovar. Uličky s vysokými regálmi predstavujú kombináciu regálového skladovania s úzkymi uličkami s indukčným vedením a štandardných regálových systémov so širokými uličkami. Sklad vyhovuje štandardu TAPA a prístup do neho je prísne kontrolovaný.

Spoločnosť na báze dlhoročných skúseností a najmodernejšieho vybavenia poskytuje v novom zariadení množstvo služieb zmluvnej logistiky, vrátane krátkodobého a dlhodobého skladovania, vychystávania a balenia, označovania, cross-dockingu, konsolidácie, viackanálovej distribúcie a komplexného eFulfillmentu pre internetové obchody.

O kancelárskej časti

Kancelárska budova poskytuje 4000 m² kancelárskych priestorov na štyroch poschodiach v energeticky efektívnej stavbe s integrovanou inteligentnou technológiou. Na treťom a štvrtom poschodí sa nachádzajú vlastné kancelárie spoločnosti cargo-partner, zatiaľ čo druhé poschodie je k dispozícii externým nájomcom, ktorí chcú využiť výhodnú polohu a moderné zariadenie. Na prízemí sa nachádza recepcia, spoločné zasadacie miestnosti, kancelárske priestory pre nájomcov, ako aj oddychová zóna pre zamestnancov spoločnosti cargo-partner.

Viktor Kastelic, výkonný riaditeľ spoločnosti cargo-partner v Slovinsku o reakcii zamestnancov na nové zariadenie: „Vďaka svojmu otvorenému a modernému dizajnu ponúka naše kancelárske prostredie rôzne neformálne priestory na pauzu, kde sa môžu kolegovia stretávať a spontánne spolupracovať. Navyše kaviareň, terasa a balkóny poskytujú ďalšie priestory pre relaxáciu a kreatívnu komunikáciu. Naši zamestnanci uvítali nové pracovné prostredie s veľkým nadšením, čo ma nesmierne teší.“

Rovnako ako sklad, tak aj kancelárske priestory sú navrhnuté tak, aby boli v súlade s najnovšími trendmi. Okrem atraktívnych kancelárií, ponúkajú veľké sklenené plochy a terasy nádherný výhľad na Kamnicko-Savinjské Alpy na jednej strane a letisko na druhej strane. Ďalšou zaujímavosťou je zelená stena v hale. Okrem mnohých dynamických zákutí určených pre relaxáciu a veľkej modernej kuchyne s jedálenským kútom pre 50 osôb, majú zamestnanci spoločnosti cargo partner k dispozícii aj fitness miestnosť. Budova je vybavená automatickým ovládaním osvetlenia, inteligentným riadením klimatizácie, ako aj kontrolovaným prístupom do vnútorných priestorov. Pred kancelárskou budovou sa nachádzajú nabíjacie stanice pre elektrické vozidlá.

Strategické rozšírenie celosvetových logistických kapacít

Spoločnosť cargo-partner pôsobí v Slovinsku od roku 1996 a v súčasnosti má v krajine viac ako 100 zamestnancov. Prostredníctvom svojho iLogistics Centra v Ľubľane vytvára v prvej fáze 30 nových pracovných miest a významne prispieva k hospodárskemu rozvoju regiónu. V roku 2018 agentúra SPIRIT Slovinsko ocenila tento prínos cenou Invest Slovenia FDI Award v kategórii „Logistické centrum/hub“.

V posledných rokoch skupina cargo-partner intenzívne investuje do rozširovania svojich celosvetových kapacít zmluvnej logistiky. Medzi jej posledné investície, okrem projektu v blízkosti letiska v Ľubľane, patria nové iLogistics Centrá v Sofii, vo Viedni a v Prahe, ako aj pokračujúce rozširovanie iLogistics Centra v Dunajskej Strede na Slovensku.

foto: Žiga Intihar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *