cargo-partner má za sebou ďalší úspešný rok

cargo-partner SR, medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb, dosiahol na Slovensku v roku 2018 obrat vo výške 50,9 miliónov eur, čím prekonal rekordný obrat za rok 2017.

Silný hráč v námornej a leteckej preprave

V roku 2018 oslávila medzinárodná spoločnosť s centrálou v Rakúsku 25. výročie svojho pôsobenia na našom trhu. V súčasnosti patrí k najvýznamnejším hráčom v oblasti špedície, ktorý ponúka komplexné riešenia pre leteckú, námornú, cestnú prepravu tovaru a skladovanie. „Minulý rok bol pre nás mimoriadne úspešný, dosiahli sme obrat 50,9 milióna eur a prepravili sme takmer 48.000 zásielok,“ uviedol Tibor Majzún, generálny riaditeľ cargo-partner na Slovensku. Najväčší podiel na obrate, až 54 % generovalo oddelenie námornej prepravy. „Námorne sme v importe a exporte prepravili celokontajnermi (FCL) 15.240 TEU a objem kusových zásielok (LCL) bol 46.940 cbm. Ak by sme postavili z prepravených kontajnerov súvislú reťaz, jej dĺžka by bola pri FCL prepravách 92,35 km, čo je viac ako dĺžka celej diaľnice D2(, pri LCL zásielkach by to bolo 10,34 km),“ upresnil Majzún. Druhý najväčší podiel na obrate má letecká preprava, ktorá tvorí 29 % obratu. „Letecky sme v roku 2018 prepravili 5.555 ton tovaru, ak si vezmeme najväčšie lietadlo – Jumbo (Boeing 747F), naložili by sme rovných 50 takýchto strojov,“ dodal Majzún

Nové linky LCL Rail servisu

Alternatívou pre zásielky smerujúce z Číny je popri leteckej a námornej preprave LCL Rail servis – ide o vlastný servis LCL zásielok kontajnerovým vlakom z Číny na Slovensko. Výhodou je kratší prepravný čas než pri námornej preprave a zároveň výhodnejšia cena v porovnaní s leteckou prepravou. Od spustenia servisu v roku 2016 neustále rastie objem prepravených zásielok, v roku 2018 cargo-partner previezlo 564 zásielok, to je medziročný nárast o 23%. Minulý rok k dvom zabehnutým linkám z regiónu Šanghaj a Ningbo cez Yiwu a z oblasti Šenzen cez Changsha pribudla tretia linka z Tianjinu, ktorá premáva cez Changchun.

Expanzia skladových kapacít

V posledných rokoch cargo-partner značne investuje do rozširovania svojich celosvetových zmluvných logistických kapacít. V minulom roku prebehla v poradí tretia expanzia v logistickom centre v Dunajskej Strede. Na ploche 60.000 m2 má cargo-partner aktuálne k dispozícii 18.200 m2 skladov, ktorých hlavnou výhodou je priame prepojenie s kontajnerovým terminálom Metrans. Z dôvodu rozšírenia kapacít plánuje spoločnosť zvýšiť počet zamestnancov v Dunajskej Strede zo 40 na 60. Spolu s bratislavským skladom, ktorý disponuje skladovou plochou 8.200 m2 má aktuálne cargo-partner na Slovensku 26.400 m2 moderných skladových priestorov. Ďalšie nedávne investície cargo-partner do logistiky zahŕňajú ocenené drevené iLogistic centrum vo Fishamende v blízkosti viedenského letiska a v bulharskej Sofii, nové sklady v Hamburgu, Clarksville (TN) a Chicagu (IL), ako aj sklad v Hong Kongu, ktorý bol otvorený v zime 2018. Aktuálne prebieha výstavba nového iLogistics centra v slovinskej Ľubľane, ktorá postupuje podľa plánu a otvorenie je plánované na leto 2019. Každý z týchto projektov je súčasťou strategických investícií cargo-partner do rozširovania globálnych logistických kapacít.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *