Car2Go sa spojí s DriveNow, ParkNow a ChargeNow

Nemecké automobilky Daimler a BMW prehĺbia svoju spoluprácu. Výrobcovia luxusných vozidiel oznámili, že investujú dohromady jednu miliardu eur do spojenia a rozšírenia svojich programov zdieľania áut. Informovala o tom TASR.

Kombinácia ich mobilných služieb, od zdieľania, cez parkovanie a nabíjanie elektrických áut, im má pomôcť lepšie odolávať nastupujúcej konkurencii, akou je americký Uber. Obe automobilky dúfajú, že ich nová platforma im prinesie vyše 60 miliónov klientov.

Automobilky na celom svete sa presúvajú od výroby a predaja k plateným mobilným službám v rámci rýchlo rozvíjajúceho sa systému mestskej mobility. Firma, ktorú vlastní Daimler, sa tak spojí s firmami BMW DriveNow, ParkNow a ChargeNow, pričom obaja výrobcovia automobilov budú mať 50 % podiel v novom podniku. Podľa podmienok dohody budú ich značky DriveNow a Car2Go zatiaľ pokračovať v prevádzke pod doterajším názvom, ale je možné, že sa nakoniec zlúčia pod značkou ShareNow.

Automobilky uviedli, že ich cieľom je zlepšiť svoju pozíciu na trhu v oblasti zdieľania vozidiel. Táto služba umožňuje klientom, aby s pomocou aplikácie v smartfóne vyhľadali a zaplatili za prenájom najbližšieho dostupného auta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *