C. H. Robinson preberá firmu Space Cargo Group

Spoločnosť C. H. Robinson rozširuje svoju medzinárodnú sieť a preberá firmu Space Cargo Group. Space Cargo je jednou z najväčších spoločností, poskytujúcich medzinárodné špedičné a colné služby a ďalšie logistické služby v Španielsku a Kolumbii. Spoločnosť C. H. Robinson prevzal skupinu Space Cargo za približne 42 miliónov eur. Predpokladá sa, že transakcia zvýši zisk na akciu v roku 2019. Akvizícia bude financovaná z hotovosti spoločnosti.

„Akvizícia spoločnosti Space Cargo je implementáciou našej medzinárodnej stratégie rastu,“ povedal Bob Biesterfeld, riaditeľ prevádzky a novozvolený prezident spoločnosti C.H. Robinson. „Teší nás, že zákazníkom spoločnosti Space Cargo budeme môcť ponúknuť celý rad logistických služieb, ktoré zlepšia ich dodávateľský reťazec. Okrem toho, postavenie na trhu, kompetencie a dobré vzťahy so zákazníkmi a dopravcami nákladového priestoru v spojení s medzinárodným rozsahom služieb, C. H. Robinson bude poskytovať lepšie príležitosti pre našich zákazníkov a nám umožní zvýšiť rozsah operácií. Neustále hľadáme spôsoby, ako využiť príležitosti na rast na medzinárodnej scéne vrátane prevzatia vedúcich miestnych dodávateľov, ktorí nám poskytujú služby na najvyššej úrovni. Zahrnutie týchto spoločností do našej medzinárodnej štruktúry nám uľahčuje obsluhovať zákazníkov všetkých veľkostí a zvyšovať zisky,“ dodal Biesterfeld.

Spoločnosť Space Cargo je popredným dopravcom leteckej a oceánskej dopravy, ktorá ponúka služby colného sprostredkovania a ďalších logistických služieb pre viac ako 2,5 tisíc aktívnych zákazníkov. Spoločnosť so sídlom v Madride zamestnáva približne 170 zamestnancov a má v Španielsku sedem pobočiek a jednu v Kolumbii. Na konci daňového roka (31. december 2018) spoločnosť zaznamenala hrubé príjmy vo výške 74 miliónov eur.

„Sme radi, že sme sa pripojili k C.H. Robinson, najlepšiemu poskytovateľovi služieb 3PL, aby sme rozvíjali našu spoluprácu, ktorá prebieha už viac ako 10 rokov,“ povedal Jordi Pellice, prezident spoločnosti Space Cargo. „Veríme, že vďaka našej spolupráci budeme schopní slúžiť našim klientom ešte lepšie a neustále sa rozvíjať s využitím medzinárodnej logistickej siete a rozmanitého sortimentu C.H. Robinson.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *