Black Swan prepraví 350 kg nákladu na vzdialenosť 2500 km

Spoločnosť DRONAMICS Airlines so svojimi novými dcérskymi pobočkami v Írsku, Austrálii a Kanade, bude riadiť leteckú nákladnú dopravu pre doručovacie služby s vlastným dronom Black Swan. V rámci rozbehu komerčných prevádzok spoločnosť vymenovala ostrieľaného leteckého výkonného riaditeľa Sergia Oliveiru e Silvu za nového prevádzkového riaditeľa firmy DRONAMICS.

Tri novozaložené dcérske spoločnosti – lídri v oblasti regulácie dronov – sú registrované v príslušných krajinách. Ide zároveň o regióny, ktoré budú obsluhované dronmi v oblasti elektronického obchodu, farmácie a logistiky náhradných dielov.

Sergio Oliveira e Silva bude zodpovedný za zriadenie a prevádzku leteckej spoločnosti DRONAMICS Airlines, za nasadenie siete droneport a za nadchádzajúce prevádzkové oprávnenia o bezpilotných lietadlách po celom svete. Jeho vymenovanie do funkcie je prvým krokom pri budovaní globálnej štruktúry spoločnosti, ktorá bude podporovať zavedenie doručovacej služby DRONAMICS v ten istý deň.

Spoločnosť so sídlom v Londýne a v Sofii je popredným vývojárom a prevádzkovateľom veľkých nákladných bezpilotných lietadiel. Jeho vlajková loď Black Swan, je schopná prepraviť 350 kg nákladu na vzdialenosť až 2500 km, čo umožňuje zasielanie v rovnaký deň na veľmi veľké vzdialenosti pre segmenty e-commerce, farmáciu a časovo kritické zásielky. Black Swan to dokáže až pri 80 % nižších nákladoch ako akékoľvek existujúce lietadlo.

Rýchlo rastúci tím spoločnosti, ktorý v roku 2014 založili bratia Rangelovci, zamestnáva mnohých popredných svetových odborníkov v oblasti letectva a logistiky. Spoločnosť DRONAMICS financujú poprední podnikatelia a riadiaci pracovníci v letectve, logistike a v technológiách z USA, Európy, Afriky a Ázie, ako aj z finančných spoločností Founders Factory, Speedinvest a Eleven Capital.

Foto: Dronamics