Akvizícia pomôže rozvoju ťažkého nákladu po železnici

Nemecký poskytovateľ ťažkej dopravy Spedition Kübler získal francúzsky podnik Daher Projects, ktorý podnikal v Nemecku a venoval sa aj preprave veľkých transformátorov.

Akvizíciou sa spoločnosť Kübler rozrastie o 40 zamestnancov na štyroch miestach a do jej vozového parku pribudne viac ako 100 špeciálnych železničných vagónov s užitočným zaťažením až 454 ton. Podnik Daher Projects chce totiž v súčasnosti rozšíriť svoje hlavné podnikanie do oblasti konštrukcie lietadiel, leteckého vybavenia a systémovej logistiky.

Kübler sa zameriava na trimodálne riešenia ťažkej dopravy. Nová akvizícia pomáha ďalej rozvíjať divíziu ťažkého nákladu po železnici. „V posledných rokoch sme sústavne rozvíjali a rozširovali železničný sektor. Vďaka integrácii špecialistov na transformátory z Daher Projects môžu naši zákazníci získať prístup k ešte väčšiemu a teda flexibilnejšiemu vozidlovému parku,“ komentuje Heinz Rößler, majiteľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Spedition Kübler.

Výkonný riaditeľ Olaf Oldiges z Daher Projects uviedol: „Som rád, že som našiel partnera, kde môžu zamestnanci prispieť našim mnohoročným know-how“. Firmy momentálne pracujú na detailoch integrácie. Podľa spoločnosti Kübler bude integrovaný podnik plne k dispozícii v novom roku.

Foto: Spedition Kübler