Začiatok výstavby logistického centra LOG CENTER ADRIA

Slovinské mesto Sežana je vzdialené len pár kilometrov od dôležitých prístavov Koper a Terst. Práve v tomto meste sa v posledných dňoch začali práce na logistickom parku LOG CENTER. Na 26 hektároch pozemkov vyrastajú tri moderné logistické sklady, pričom na siedmich hektároch má byť vysadená zeleň. Prvé zemné práce sa už začali. Developerom projektu je rakúsky logistický developer GO ASSET, známy aj z pôsobenia na Slovensku.

Ďalšou úlohou na zozname sú stavebné práce pre prvú a najväčšiu distribučnú halu s rozlohou 50 000 m2, ktorá je v pláne tento rok. Túto halu bude využívať nemecký obchodný reťazec TEDi. Spoločnosť prevádzkuje viac ako 2 400 pobočiek v deviatich európskych krajinách. Z prevádzky v LOG CENTER ADRIA v Sežane bude zásobovať tovarom trhy strednej a juhovýchodnej Európy. Spoločnosť TEDi uvedie distribučné centrum do prevádzky už v roku 2022.

Nové logistické centrum prináša benefity aj pre región. „Očakávame, že LOG CENTER v Sežane vytvorí viac ako 400 pracovných miest,“ hovorí výkonný riaditeľ GO ASSET Andreas Liebsch. S výstavbou ďalších dvoch hál sa tento počet výrazne navýši. Podľa Andreasa Liebscha z nového centra bude mať prospech aj prístav Koper a iné miestne spoločnosti. GO ASSET preinvestuje v tejto lokalite celkovo viac ako 50 miliónov eur.

O developerovi GO ASSET:

GO ASSET vznikla ako nezávislá a flexibilná spoločnosť s rýchlymi rozhodovacími procesmi a silnou kapitálovou základňou. GO ASSET sa od svojho vzniku v roku 2006 špecializuje na veľkoobjemové logistické a mestské logistické projekty v Rakúsku a CEE / SEE. Pod značkou LOG ​​CENTER rozvíja GO ASSET veľkokapacitné logistické parky pre viacerých nájomcov v južnej a východnej Európe, ktoré sa nachádzajú na strategicky vynikajúcich dopravných uzloch.