Výstavba závodu BMW v Debrecíne sa odkladá

Plánovaná výstavba nového výrobného závodu nemeckej automobilky BMW vo východomaďarskom Debrecíne bude o rok odložená. Informoval o tom spravodajský server portfolio.hu, ktorý sa odvoláva na vyjadrenia predsedu predstavenstva BMW AG Olivera Zipseho.

O. Zipse na tlačovej konferencii mníchovskej automobilky usporiadanej po zverejnení výsledkov prvého štvrťroka povedal, že pre BMW je relevantný vždy očakávaný dopyt, preto odložili o rok plánované spustenie výroby v maďarskom závode.

 Epidémia nového koronavírusu a s ňou súvisiace obmedzenia prinútili BMW znížiť plánované investície pre rok 2020 na 4 miliardy eur z vlaňajších 5,7 miliardy eur, citoval portfolio.hu finančného riaditeľa Petra Nicolasa.

Automobilka BMW 31. júla 2018 oznámila, že postaví v Maďarsku nový závod za miliardu eur. Stáť má pri meste Debrecín a zamestná vyše 1000 ľudí. Ročne by sa tam malo vyrobiť až 150.000 vozidiel so spaľovacími, s hybridnými i elektrickými motormi. S výstavbou závodu sa malo pôvodne začať túto jar, prípravné práce na pozemku sa začali už vlani na jeseň.

Foto: bmwgroup