Výstavba VGP Parku vo Zvolene sa začala, prvá postavená hala bude mať 8 100 m2

Developereská spoločnosť VGP sa rozrastá v regiónoch. Po uzatvorení dohody s prepravnou spoločnosťou Packeta Slovakia o budúcom prenájme 2 500 m2 skladových priestorov začína s výstavbou prvej haly v novom areáli VGP Park Zvolen v Banskobystrickom kraji.

Ten vznikne na severozápadnej hranici mesta, necelý 1 km od rýchlostnej cesty R1 Bratislava – Zvolen s priamym napojením na cestu I-66 (Zvolen – Banská Bystrica). Prípravné práce na pozemku s celkovou výmerou 10,2 ha práve odštartovali. Prvá hala bude disponovať prenajímateľnou plochou 8 100 m2. Packeta Slovakia využije 2 500 m2 a o 5 600 m2 sa aktuálne rokuje s ďalšími potenciálnymi nájomcami. Dokončenie úvodnej haly je plánované v 3. štvrťroku 2023.

„V lokalite už máme všetky platné povolenia na realizáciu troch rôznych hál s celkovou prenajímateľnou plochou 52-tis. m2. Park je situovaný v retailovej zóne, navyše samotné mesto Zvolen leží uprostred významného dopravného uzla, čo z neho robí veľmi atraktívne miesto nielen pre logistiku a e-commerce nájomcu,“ komentuje Erik Křižan, obchodný riaditeľ VGP pre Slovensko, a dodáva: „Z doterajšej spolupráce so spoločnosťou Packeta sme nadšení. Všetky rokovania prebiehajú vo vzájomnej zhode, takže to už teraz vyzerá, že aktuálny projekt bude len začiatkom dlhodobejšieho partnerstva. Packeta sa chystá expandovať do ďalších lokalít a s najväčšou pravdepodobnosťou to bude práve s nami.“

„S naším každoročným prudkým rastom rastú požiadavky na kancelárske ako aj skladové priestory. Nová hala musí spĺňať viacero dôležitých parametrov. O to viac oceňujeme, že VGP nám dokáže splniť všetky naše často neraz vysoké požiadavky. Sme presvedčení, že skladová hala vo Zvolene bude začiatkom novej a intenzívnej spolupráce s VGP,“ konštatuje Alexander Jančo, výkonný riaditeľ Packeta na Slovensku.

VGP Park Zvolen je navrhnutý v súlade s dlhodobou firemnou politikou VGP stavať udržateľné a energeticky efektívne budovy. Jeho výstavba preto bude prebiehať s cieľom získať medzinárodne uznávaný certifikát BREEAM vo vysokom stupni Excellent. V novo budovanej hale bude realizovaná rozsiahla zelená strecha a zelená fasáda.

Vegetácia na streche bude zahŕňať trávu, byliny, mach a bude mať významný pozitívny vplyv na biodiverzitu a uhlíkovú stopu v tejto oblasti. Navyše ochladzuje interiér a tiež okolie budovy, znižuje hluk a pohlcuje prachové častice vo vzduchu, čím zaisťuje príjemné pracovné podmienky a znižuje náklady za energie. Realizované bude aj zachytávanie dažďovej vody, ktorá bude využívaná na zalievanie zelenej fasády a niekoľkých záhrad v parku. Inštalovať sa tu budú aj fotovoltaické panely prispievajúce k znižovaniu nákladov za energie, ktoré budú okrem iného slúžiť aj na ohrev teplej vody pre kancelárske priestory.

Areál VGP vznikne v blízkosti závodu na výrobu pneumatík Continental a taktiež existujúcej maloobchodnej a logistickej zóny. Lokalita teda už teraz disponuje dobrou dopravnou dostupnosťou MHD pre všetkých potenciálnych zamestnancov z okolia.