Voltia podpísala zmluvu s francúzskou firmou Gruau

Slovenský výrobca elektromobilov Voltia uzavrel zmluvu na výrobu a distribúciu bezemisných dodávok Nissan e-NV200 s konverziou Voltia s francúzskou spoločnosťou Gruau, ktorá sa zaoberá úpravami a rozširovaním úžitkových vozidiel už od roku 1933. Elektromobil bude prestavovaný v historickej lokalite Laval, ktorá zamestnáva viac ako 500 zamestnancov a ročne vykonáva 31.000 transformácií. Voltia sa bude môcť spoľahnúť na svojho partnera tiež pri distribúcii a predaji elektrických dodávok v západnej Európe prostredníctvom siete 125 distribútorov.

Slovenská Voltia predstavila v roku 2017 svoju konverziu 100% elektrického úžitkového vozidla Nissan e-NV200. Vozidlo rozšírila (+ 57 cm) a predĺžila (+ 47 cm) a tým zdvojnásobila jeho úložný priestor zo 4 na 8 m3. Voltia Van tak poskytuje čisté dopravné riešenie umožňujúce prístup do mestských centier bez ohľadu na dopravné obmedzenia. Za dva roky od spustenia produkcie jazdí už v 11 európskych štátoch. Len v Paríži bude v dohľadnej dobe jazdiť 400 elektro-dodávok, ktoré si od Voltia objednal Chronopost patriaci do skupiny La Poste, prostredníctvom leasingovej spoločnosti Fraikin.

Vzhľadom na úspech tejto prestavby hľadala Voltia spoľahlivého partnera schopného zabezpečiť výrobu a distribúciu veľkého objemu svojich elektro-dodávok pri rešpektovaní vysokej úrovne kvality. To viedlo k podpisu exkluzívnej licenčnej zmluvy pre osem krajín západnej Európy so spoločnosťou Gruau, európskym lídrom na konverziu dodávkových vozidiel.

Gruau za posledných 130 rokov premenil tisíce nákladných a úžitkových vozidiel počnúc dnes už historickým modelom Citroën HY zo 60. rokov až po zvýšený Citroën Jumpy prerobený z G9 z roku 2016, ale aj ďalšie vozidlá ako napríklad Peugeot Expert, Fiat Scudo alebo Toyota Proace. V rámci partnerstva prinesie Gruau svoje know-how v oblasti prestavby vozidiel, priemyselnú kapacitu a rozsiahlu distribučnú sieť.

Juraj Ulehla, CEO Voltia, potvrdzuje: „Partnerstvo s Gruau nám umožní viac ako 10-násobný nárast produkcie a distribúcie našich dodávok. V roku 2020 sme pripravení klientom dodať tisíce kusov v rámci západnej Európy.“

Pierre-Yves Bailly, COO Gruau: „Sme veľmi potešení, že sme sa stali priemyselným a obchodným partnerom spoločnosti Voltia. Ich elektro-dodávka totiž dokonale zapadá do záväzku Gruau znižovať svoj dopad na životné prostredie. Zákazníkom ponúka udržateľné a ekologické riešenie nových dodávok. Motor s nulovými emisiami umožňuje dojazd 200 km a je ideálnym riešením pre mestské a prímestské použitie. Rozšírený objem úložného priestoru na dvojnásobok znižuje počet vozidiel nutných pre rozvoz daného objemu tovaru.“

Prestavba vozidla Nissan e-NV200 stojí 9990 EUR bez dane. S ohľadom na slovenský ekologický bonus vo výške 8 000 EUR pri nákupe a úspory za palivo a údržbu, sú celkové náklady na Voltia Van najkonkurencieschopnejšie na trhu. Pri najazdených 30.000 km ročne vychádza 1 km 0,21 EUR/km celkových prevádzkových nákladov (TCO) v porovnaní s 0,35 EUR/km pri štandardnej dieselovej dodávke, čo predstavuje úsporu 40 %. Porovnanie vychádza priaznivo aj voči väčším dieselovým 13 m3 dodávkam s nižšou nákupnou cenou. V prepočte za prepravený meter kubický je 8 m3 Voltia Van lacnejší o 20 % na m3. A to celé bez znečisťovania, so zabezpečeným prístupom do mestských centier a pozitívnym dopadom na značku spoločnosti, ktorá ho prevádzkuje. Voltia umožňuje záujemcom vlastný prepočet celkových prevádzkových nákladov pre svoje konkrétne podmienky cez jej kalkulačku TCO.

Okrem rozšírenia a predĺženia vozidla ponúka Gruau tiež prestavbu elektrododávky Voltia na mieru – či pre prepravu pošty, balíkov, dodávky potravín alebo e-commerce, prináša špecifické riešenie interiérového dizajnu prispôsobené potrebám každej profesie.