Volkswagen zaplatí vysoký účet za požiar nákladnej lode s tisíckami vozidiel

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) príde najmenej o 155 miliónov USD pre požiar na nákladnej lodi Felicity Ace, ktorá prevážala tisícky jeho luxusných vozidiel. Naznačili to výpočty spoločnosti pre modeláciu rizík Russell Group.

To predstavuje takmer 40 % hodnoty áut, ktoré loď prevážala, informuje TASR na základe správy agentúry Bloomberg. Na palube boli vozidlá Porsche, Audi, Bentley a Lamborghini s odhadovanou hodnotou 405 miliónov USD. Celková hodnota tovarov, ktoré zničil požiar, je zhruba 438 miliónov USD.

Požiar vypukol v piatok 18. februára v nákladnom priestore lode Felicity Ace neďaleko Azorských ostrovov. Loď vyplývala z Embdenu v Nemecku smerovala do Davisville (Rhode Island) v USA, kam mala doraziť 23. februára. Všetkých 22 členov posádky sa podarilo zachrániť.

Felicity Ace je stále unášaná v Atlantickom oceáne a požiar sa stále nepodarilo úplne uhasiť, ale k úniku paliva nedošlo a loď zostáva stabilná.

Odhady spoločnosti Russell Group sú založené na predpoklade, že žiadne z približne 4000 vozidiel nebude možné použiť. Hoci sa neobjavili žiadne informácie o počte áut jednotlivých značiek na palube, denník The New York Times uviedol, že loď prevážala 1100 vozidiel Porsche a 189 modelov Bentley.

Zdroj: TASR

Foto: marinemonks.com