Volkswagen na Slovensku preruší výrobu do odvolania

Najväčšia slovenská automobilka v rukách nemeckého Volkswagenu v blízkom čase odstaví svoju výrobu. Oficiálne potvrdila to, čo už naznačil odchádzajúci premiér Peter Pellegrini. Informuje o tom Denník N.

„Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa v úzkej koordinácii s materským koncernom pripravuje na prerušenie výroby až do odvolania,“ informuje aktuálne hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Dodala, že hneď v pondelok sa to ešte nestane. „Spoločnosť bude v pondelok v prevádzke, nakoľko je to nevyhnutné pre správne odstavenie technológií a ukončenie logistických procesov,“ pokračovala hovorkyňa. Postupné odstavenie výroby je potrebné aj na dokončenie aktuálnych objednávok, ktoré už boli vo výrobe rozbehnuté. Závod sa podľa nej zastaví po pár posledných zmenách.

Volkswagen vyrába na tri zmeny. Firma v súčasnosti nevie, ako rýchlo stihne ukončiť prácu, ale najpravdepodobnejšie je, že utorková poobedňajšia zmena už vyrábať nebude. Pred víkendom ešte pracoval plán VW so zastavením výroby najneskôr vo štvrtok.

Firma hovorí, že chce chrániť svojich zamestnancov a pomôcť spomaleniu šírenia koronavírusu.

Výrobu preruší aj PSA v Trnave.