Virgin Atlantic a Kuehne + Nagel prepravia ryby z Nórska

Po prvý raz v histórii rozširuje spoločnosť Virgin Atlantic Cargo svoju sieť o prevádzku letov medzi londýnskym Heathrow a Nórskom. Prvý z nich sa uskutoční 3. februára z Londýna na letisko Harstad / Narvik v Nórsku. Letisko sa nachádza oveľa severnejšie ako Oslo. Je od neho vzdialené 18 – 20 hodín jazdy, a preto sa morské plody zo severonórskej oblasti Evenes vyhnú zdĺhavej ceste nákladným autom na juh do Osla.

Virgin Atlantic spoločnosť bude lietadlom Boeing 787-9 ponúkať lety dvakrát týždenne s dennou kapacitou 100 ton. Prepravovať sa budú predovšetkým nórske ryby a produkty rybieho priemyslu. Pokiaľ ide o vývoz do USA, nová linka umožní dostať sa na miesto určenia až o 72 hodín rýchlejšie ako súčasné riešenia v Osle.

Tímy sa v úzkej spolupráci s partnermi Kuehne + Nagel zúčastnili online školenia a v rámci príprav na uvedenie na trh tiež uskutočnili testovací let. Medzi kľúčové výzvy tímu Virgin Atlantic patrí obmedzený počet hodín denného svetla, zvládnutie chladného a veterného počasia, ako aj požiadavky na odmrazovanie. Všetci piloti sa zúčastnili špeciálneho výcviku s podrobnými inštruktážami a hodnoteniami letov, ako aj pristávania na letisku Harstad / Narvik.

Spoločne s Virgin Atlantic Cargo je Kuehne + Nagel teraz schopná poskytnúť zákazníkom v severnom Nórsku službu, ktorá je nielen spoľahlivá a bezpečná, ale tiež im umožňuje čo najrýchlejší prístup na ich trhy. Nová trasa zabezpečí, že výrobky citlivé na teplotu dorazia včas a v perfektnom stave pre spotrebiteľov.

„Nórsko je náš jedenásta nová nákladná destinácia za dvanásť mesiacov. V súčasnosti sme schopní ponúknuť zákazníkom rýchlu a efektívnu nákladnú dopravu cez londýnske Heathrow do zvyšku našej siete. Tešíme sa na spoluprácu s firmami Avinor, Perishable Center North, Widerøe Ground Handling a predovšetkým so spoločnosťou Kuehne + Nagel. Spolu s nimi poskytneme zákazníkom bezproblémové služby,“ uviedol Dominic Kennedy, výkonný riaditeľ spoločnosti Virgin Atlantic Cargo.

Dennis Verkooy, vedúci logistiky pre správu dopravcov v spoločnosti Kuehne + Nagel povedal: „To, čo sa zdalo nemožné, sa rýchlo vyvinulo do inovatívneho riešenia. Spolu so spoločnosťou Virgin Atlantic Cargo sme teraz schopní poskytnúť našim zákazníkom v severnom Nórsku službu, ktorá je nielen spoľahlivá a bezpečná, ale umožňuje im aj čo najrýchlejší prístup na ich trhy.

V minulom roku spustila dopravu na letisko v severnom Nórsku aj spoločnosť Qatar Cargo

Foto: Air Cargo News