VGP začala stavať nový obchodný park v Brašove

Spoločnosť VGP, poskytovateľ logistických a polopriemyselných nehnuteľností, oznámila začiatok výstavby svojho nového obchodného parku pre viacerých nájomcov v Brašove v strednej časti Rumunska. VGP Park Brašov bude na pozemku s rozlohou cca 39.0 000 m2 a bude mať celkový potenciál prenajímateľnej plochy asi 180.000 m2.

Po začatí pozemných prác začiatkom novembra sa plánuje dodanie prvej budovy s plochou 9400 m2 v polovici roku 2021 a čiastočne ju bude využívať farmaceutická spoločnosť Fildas Trading.

Park sa nachádza pri brašovskom obchvate s priamym prístupom do parku z diaľnice E68 smerom na Sibiu a vo veľmi tesnej blízkosti napojenia na budúcu diaľnicu A3 Bukurešť – Brašov – Sibiu. Jeho poloha tiež ťaží z priameho prístupu do siete verejnej autobusovej dopravy. Vďaka takémuto vynikajúcemu cestnému prístupu a verejnej infraštruktúre je park ideálne vhodný na lokalizáciu regionálnych aj medzinárodných distribučných uzlov.

Nové moderné letisko v Brašove, ktoré sa nachádza neďaleko a je v poslednej fáze výstavby, navyše ponúkne spojenie s veľkými mestami v celej Európe. Mesto Brašov je jedným z najdôležitejších priemyselných a technických univerzitných centier v Rumunsku a v celej metropolitnej oblasti žije viac ako 400.000 obyvateľov, čo ponúka značný počet vysoko kvalifikovaných a kvalifikovaných zamestnancov.

Fildas Trading bude prvým nájomcom vo VGP Park Brašov a bude pôsobiť v sklade s plnou reguláciou teploty s priľahlými kanceláriami s celkovou plochou 4000 m2. Sieť lekární Catena, ktorá je súčasťou tejto spoločnosti, je jedným z lídrov na trhu.